Aston Villa získa Watkinsa za klubový rekord 28 miliónov libier

Aston Villa získa Watkinsa za klubový rekord 28 miliónov libier

Villans za útočníka Brentfordu zaplatia 28 miliónov libier a ďalších 5 miliónov môžu včely získať na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

DOxxbet kasino attila vegh

Doterajším prestupovým rekordom klubu z Birminghamu bol príchod Wesleyho Moraesa z belgického Club Brugge za čiastku 22 miliónov libier z roku 2019.

O šikovného 24-ročného anglického útočníka Ollieho Watkinsa, ktorý v minulej sezóne nastrielal v Championship 25 gólov v 46 odohraných zápasoch, sa zaujímal aj West Bromwich Albion.

Aj pre Brentford pôjde o nový rekord. Minulý rok predal Neala Maupaya do Brightonu za 20 miliónov libier.

Profitovať na prestupe bude aj štvrtoligový Exeter City, ktorý tiež získa podiel z predaja hráča. Watkins je produktom akadémie The Grecians a práve z Exeteru v roku 2017 prestupoval do Brentfordu za 2 milióny libier.

Villans sa pôvodne zaujímali o 24-ročného útočníka Bournemouthu Calluma Wilsona, ktorý napokon prestúpil do Newcastle.

Získanie nového zakončovateľa bolo najvyššou prioritou manažéra Deana Smitha, ktorý Watkinsa priviedol do Brentfordu v čase, keď bol manažérom západolondýnskeho klubu. Smith verí, že 24-ročný hráč môže teraz zažiariť aj v Premier League.

Sky Sports News uviedol, že Watkins je naklonený prestupu do Birminghamu, kde si chce zahrať pod svojim bývalým manažérom.

Brentford po neúspechu v play-off Championship pustí svojich najlepších hráčov do iných klubov. Záujem je hlavne o ofenzívnu dvojicu Watkins a Said Benrahma. Za svoj hviezdny pár chce celkovo zinkasovať minimálne 50 miliónov libier.

Villans už v lete získali krajného obrancu Mattyho Casha z Nottinghamu Forest za čiastku 16 miliónov libier.

Zdieľanie článku

Komentáre