Nahradí Georginia Wijnalduma v kádri červených Thiago Alcantara?

Nahradí Georginia Wijnalduma v kádri červených Thiago Alcantara?

Barcelona má po zmene manažéra eminentný záujem o záložníka červených Georginia Wijnalduma. Nahradí ho v Liverpoole záložník Bayernu Mníchov Thiago Alcantara?

Pre Liverpool je to zatiaľ, podobne ako minulý rok, veľmi tiché transferové okno. Zlepšiť majstrovský káder nie je jednoduché. Všetko by sa však mohlo zmeniť. Ronald Koeman má totiž záujem o záložníka Georginia Wijnalduma.

Liverpool by zasa rád do tímu dotiahol Thiaga Alcantaru, ktorý sa netají tým, že by si veľmi rád v červenom drese zahral.

Jordan Henderson je kapitánom tímu a novinármi bol označený za najlepšieho hráča sezóny. Fabinho a Naby Keita prišli do tímu za dvojnásobnú čiastku ako holandský reprezentant. Napriek tomu je práve Wijnaldum najdôležitejším hráčom záložnej formácie Kloppovho kádra.


Počet odohraných minút v drese Liverpoolu v Premier League od sezóny 2016/17

Od svojho príchodu z Newcastle v roku 2016 odohral druhý najvyšší počet minút zo všetkých hráčov Liverpoolu (lepšie je na tom iba Roberto Firmino).

Nie je to žiadna náhoda, Wijnaldumov prínos na ihrisku je obrovský.

V minulej sezóne bola presnosť jeho prihrávok takmer 91 percent, čo je najlepšie číslo zo všetkých hráčov Liverpoolu a tretie najlepšie číslo zo všetkých hráčov v anglickej Premier League.


Najvyššia presnosť prihrávok hráčov Liverpoolu v sezóne 2019/20

V posledných dvoch sezónach Wijnaldum vynechal iba štyri zápasy v Premier League. Ak za Liverpool nenastúpil, tak sa pomer výhier červených znížil zo 77 na 54 percent.

Holandskému hráčovi končí už budúce leto platnosť kontraktu a k predĺženiu zatiaľ neprišlo. Aj preto by sa zrejme červení jeho prípadnému predaju do Barcelony nebránili.

V tíme by ho mohol nahradiť Thiago Alcantara z mníchovského Bayernu, 29-ročný španielsky reprezentant. Thiago by do Liverpoolu priniesol úplne niečo iné ako Holanďan.

Je to skvelý driblér a tvorca hry, presnosť prihrávok má na úrovni Holanďana a dokáže tiež perfektne eliminovať útoky súpera. Thiago je skúseným charizmatickým lídrom, ktorý má na konte množstvo trofejí.


Thiago Alcantara v sezóne 2019/20 v porovnaní so záložníkmi Liverpoolu

V minulej sezóne Bundesligy bol piatym najlepším hráčom v počte úspešných driblingov a druhým v počte získaných lôpt v útočnej tretine ihriska. Vo finálnej tretine ihriska tiež skompletizoval až 354 prihrávok, čo bolo dvanáste najlepšie číslo zo všetkých hráčov.

V porovnaní so záložníkmi Liverpoolu mal výrazne lepšie čísla v počte driblingov, v počte zastavení útokov súpera i v počte získaných lôpt.


Thiago Alcantara v Bundeslige v sezóne 2019/20

Tieto čísla naznačujú, že do Liverpoolu by priniesol niečo nové, ale nemal by problém zapadnúť do systému hry Jurgena Kloppa. Táto zmena by mohla posunúť Liverpool ďalej, hoci by pritom museli obetovať takého výborného hráča akým je Wijnaldum.

Zdieľanie článku

Komentáre