Majiteľ Manchesteru City má za služby Messiho pripravených 750 miliónov eur

Majiteľ Manchesteru City má za služby Messiho pripravených 750 miliónov eur

Lionel Messi a Pep Guardiola sa zrejme opäť stretnú v Manchesteri City, ale pre City Football Group to rozhodne nebude lacný špás.

DOxxbet kasino attila vegh

City Football Group má pre hráča pripravený päťročný kontrakt, ktorý bude rozdelený na dve periódy.

Prvé tri roky argentínsky hráč odohrá v anglickej Premier League v drese Manchesteru City. Potom sa presunie do americkej MLS, v ktorej si zahrá ďalšie dva roky v sesterskom klube New York City.

V každej sezóne 33-ročný hráč zarobí 100 miliónov eur pred zdanením a za odchod do New Yorku zinkasuje bonus ďalších 250 miliónov.

Otázna stále zostáva transferová čiastka za hráča. Hráč má v kontrakte uvoľňovaciu klauzulu 700 miliónov eur, ale Messi má tiež v kontrakte klauzulu ktorá hovorí, že po sezóne môže odísť z klubu ako voľný hráč. Barcelonu mal však o uvoľnenie z klubu požiadať do 31. mája, sezóna sa ale predĺžila až do 19. júla z dôvodu pandémie koronavírusu.

Vedenie La Ligy dáva za pravdu klubu, ale samotný hráč sa vyjadril, že sa už nepovažuje za hráča katalánskeho veľkoklubu. Klubu poslal fax s informáciou o ukončení kontraktu a neprišiel ani na testovanie hráčov na COVID-19 pred novou sezónou v tréningovom centre Barcelony.

Vzhľadom na okolnosti je anglický klub údajne ochotný Barcelone za 33-ročného hráča uhradiť čiastku takmer 90 miliónov libier plus v hre je aj prípadný odchod hráčov ako Bernardo Silva, Gabriel Jesus, Eric Garcia a Angelino smerom na Camp Nou.

Teraz bude veľa záležať na rozhodnutí Barcelony, či sa rozhodne s hráčom súdiť alebo pristúpi na kompromisné riešenie a dohodu s manchesterským klubom.

Zdieľanie článku

Komentáre