Chelsea sa dohodla s Leverkusenom na prestupe Havertza

Chelsea sa dohodla s Leverkusenom na prestupe Havertza

Chelsea sa dohodla s nemeckým Bayerom Leverkusen na prestupe Kaia Havertza za čiastku 72 miliónov libier.

DOxxbet kasino attila vegh

Rokovania o prestupe Havertza sa ťahali niekoľko týždňov a po tom, čo sa Leverkusen neprebojoval do Ligy majstrov, samotný hráč prejavil záujem o prestup do londýnskeho klubu.

Londýnčania najprv v júli prišli s ponukou vo výške 65 miliónov eur (58,6 milióna libier) plus 15 miliónov eur na bonusoch. Napokon však uspeli až s ponukou 72 miliónov libier, čo je nový klubový transferový rekord. Ten doteraz držal gólman Kepa Arrizabalaga, ktorý do klubu prišiel za 71,6 milióna libier.

Leverkusen obdrží 80 miliónov eur a ďalších 20 miliónov môže získať na ďalších bonusoch podľa výkonov hráča v novom pôsobisku. Západolondýnsky klub sa už s hráčom dohodol na podmienkach päťročného kontraktu.

Manažér Leverkusenu Peter Bosz už v pondelok potvrdil, že Havertz viac nebude trénovať s kádrom piateho celku predchádzajúcej sezóny nemeckej Bundesligy.

„Bohužiaľ, stále nemáme uzavretý káder na novú sezónu,“ povedal Bosz. „Kevin Volland a Kai Havertz už s nami trénovať nebudú. Určite potrebujeme priviesť nové tváre.“

Volland zrejme prestúpi do AS Monaco a Havertz sa stane šiestou posilou Franka Lamparda počas letného prestupového okna. Do klubu už pred ním prišli Hakim Ziyech, Timo Werner, Ben Chilwell, Thiago Silva a Malang Sarr.

21-ročný Havertz je aktuálne s nemeckým reprezentačným tímom v Stuttgarte, keď Nemecko čakajú zápasy Ligy národov proti Španielsku a Švajčiarsku.

Záložník od svojho debutu v októbri 2016 odohral v Bundeslige 118 zápasov. V kádri Leverkusenu by ho mohol nahradiť český reprezentant Patrick Schick z rímskeho AS, za ktorého už nemecký klub ponúkol 28 miliónov eur.

Zdieľanie článku

Komentáre