Gólman Aaron Ramsdale prestupuje z Bournemouthu do Sheffieldu United

Gólman Aaron Ramsdale prestupuje z Bournemouthu do Sheffieldu United

Sheffield United skompletizoval príchod 22-ročného gólmana Bournemouthu Aarona Ramsdalea za čiastku 18,5 milióna libier.

The Blades uspeli u čerešničiek so svojou druhou ponukou a Ramsdale sa tak vracia do klubu, z ktorého na juh Anglicka v roku 2017 prestupoval za čiastku 800 tisíc libier.

Anglický reprezentačný brankár do 21 rokov odchytal za čerešničky celkovo 37 zápasov s bilanciou 62 inkasovaných gólov, 129 úspešných zákrokov a 5 čistých štítov.

Bournemouth odmietol prvú ponuku Sheffieldu vo výške 12 miliónov libier. Pôvodne si totiž čerešničky chceli brankára udržať vo svojom kádri, ale Ramsdale sa chcel vrátiť do svojho bývalého klubu a tak vedenie Bournemouthu kývlo na druhú ponuku šablí.

Sheffield v lete potreboval získať nového gólmana, keďže Dean Henderson, ktorý v klube hosťoval dva roky, sa vracia do materského klubu Manchesteru United.

Chris Wilder skončil v sezóne 2019/20 so svojim tímom v Premier League na výbornej deviatej priečke. Čerešničky po piatich rokoch skončili svoje pôsobenie medzi elitou a na manažérskej pozícii skončil Eddie Howe.

Bournemouth už v lete stratil obrancu Nathana Akého, ktorý prestúpil do Manchesteru City. Na odchode z klubu je tiež dvojica Simon Francis a Andrew Surman.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre