Spoznali sme žreb anglickej Premier League pre sezónu 2020/21

Spoznali sme žreb anglickej Premier League pre sezónu 2020/21

Zápasy prvého kola oboch manchesterských klubov boli odložené, šampión z Liverpoolu začína doma s nováčikom z Leedsu.

DOxxbet kasino attila vegh

Marcela Bielsu a jeho Leeds čaká po návrate medzi elitu výjazd na Anfield a ani ďalších dvoch nováčikov Premier League nečaká jednoduchý začiatok súťaže. Chalupári z Fulhamu hostia Arsenal v malom londýnskom derby a West Brom si na domácom Hawthorns zahrá s Leicesterom.

Oba manchesterské kluby majú zápasy prvého kola odložené, keďže v európskych pohárových súťažiach v sezóne 2019/20 skončili iba pred pár dňami.

Manchester City tak odohrá svoj prvý ligový duel až 19. septembra na ihrisku Wolves a Manchester United si počas rovnakého víkendu zahrá na Old Trafford s Crystal Palace.

Chelsea svoj zápas prvého kola na ihrisku Brightonu odohrá až v pondelok 14. septembra, rovnako ako Wolves na pôde Sheffieldu United.

V ďalších zápasoch prvého kola bude Crystal Palace hostiť na domácom Selhurst Park nevyspytateľný Southampton, Tottenham si zahrá doma s Evertonom a West Ham na domácom London Stadium privíta Newcastle.

Premier League 2020/21 - 1. kolo


Crystal Palace vs Southampton - 12. september
Fulham vs Arsenal - 12. september
Liverpool vs Leeds - 12. september
Tottenham vs Everton - 12. september
West Brom vs Leicester City - 12. september
West Ham vs Newcastle - 12. september
Brighton vs Chelsea - 14. september
Sheff Utd vs Wolves - 14. september
Burnley vs Man Utd - odložené
Man City vs Aston Villa - odložené

Liverpool pri obhajobe titulu čaká na začiatok spomínaný Leeds, hneď potom si červení zahrajú na pôde Chelsea a doma s Arsenalom. Prvé Merseyside derby sezóny proti Evertonu je na pláne 17. októbra v Goodison Parku. Zápas s vicemajstrom z Manchesteru sa odohrá 7. novembra.

Ani víťaz FA Cup-u Arsenal nečaká jednoduchý začiatok sezóny. Po výjazde do Fulhamu si v ďalších zápasoch vonku postupne zahrá s Liverpoolom, Manchesterom City a Manchesterom United. Severolondýnske derby sa odohrá 5. decembra.

Manchesterské derby je na pláne 12. decembra a United prvýkrát vyzve svojho veľkého rivala z Liverpoolu až 16. januára na Anfielde.

Chelsea už v druhom kole bude doma hostiť Liverpool a po druhej reprezentačnej prestávke si zahrá na pôde Manchesteru United. Tím Franka Lamparda čaká náročné obdobie počas sviatkov, keď na Boxing Day vycestujú na pôdu Arsenalu a nový kalendárny rok začnú súbojom s Manchesterom City.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre