Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Nová sezóna anglickej najvyššej súťaže prinesie z dôvodu nahusteného programu po pandémii koronavírusu niekoľko zmien.

DOxxbet kasino attila vegh

Sezóna 2020/21 sa začne o päť týždňov neskôr ako bolo pôvodne plánované a z tohto dôvodu sa zimná prestávka v sezóne 2020/21 definitívne ruší.

Zároveň sa predstavitelia klubov dohodli, že všetky zápasy FA Cup-u sa budú hrať iba na jeden duel. Rušia sa tak opakované zápasy v prípade remízy a stretnutia sa musia rozhodnúť po predĺžení alebo po penaltových rozstreloch.

V jednom zápase budú môcť kluby opäť striedať maximálne trikrát a nie päťkrát, ako tomu bolo po reštarte súťaže v sezóne 2019/20.

Zmeny budú aj v systéme VAR. Na kraji ihriska sa budú nachádzať obrazovky, podobne ako napríklad v nemeckej Bundeslige. V prípade pochybností si tak hlavný rozhodca bude môcť situáciu skontrolovať priamo na ihrisku.

Novú sezónu odštartuje zápas Community Shield medzi víťazom Premier League a víťazom FA Cup-u. Liverpool a Arsenal sa stretnú v sobotu 29. augusta.

Po odohraní tohto zápasu bude nasledovať reprezentačná prestávka - od 2. do 10. septembra.

Nová sezóna Premier League odštartuje v sobotu 12. septembra, iba šesť týždňov po skončení predĺženej sezóny 2019/20. Žreb novej sezóny by sme sa mali dozvedieť najneskôr v piatok 21. augusta.

Začne sa hrať bez divákov, minimálne do konca septembra. Od októbra by sa fanúšikovia mohli v limitovanom počte vrátiť na štadióny.

Zdieľanie článku

Komentáre