Pierre-Emile Hojbjerg prestúpil zo Southamptonu do Tottenhamu

Pierre-Emile Hojbjerg prestúpil zo Southamptonu do Tottenhamu

Pierre-Emile Hojbjerg sa presunul z južného Anglicka do severného Londýna za čiastku 15 miliónov libier plus bonusy.

DOxxbet kasino attila vegh

Skúsený 25-ročný stredný záložník podpísal s kohútmi päťročný kontrakt.

Opačným smerom putuje 23-ročný krajný obranca Kyle Walker-Peters, ktorý so svätcami podpísal päťročný kontrakt. Na St Mary's bol na hosťovaní už v druhej polovici minulej sezóny.

Spurs za mladého obrancu zinkasovali čiastku 11,97 milióna libier.

Hojbjerg prišiel do Southamptonu v roku 2016 z mníchovského Bayernu a v drese svätcov odohral 134 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 5 gólov a 6 asistencií.

„Chcel som prestúpiť do klubu, v ktorom budem môcť hrať niekoľko rokov a Tottenham takým klubom je,“ povedal Hojbjerg pre oficiálne klubové stránky Spurs.

„Som veľmi šťastný a hrdý. Myslím si, že Tottenham čaká veľká budúcnosť a chcem byť toho súčasťou. Je tu skupina fantastických hráčov a samozrejme fantastický manažér. Všetko je nastavené ideálne.“

Walker-Peters, ktorý sa nedokázal prebojovať do prvého tímu Spurs, zaujal svojimi výkonmi na hosťovaní v Southamptone. Pod vedením Ralpha Hasenhuttla výrazne ožil.

Hral vo všetkých deviatich zápasoch Southamptonu po reštarte súťaže.

„Som spokojný s týmto prestupom,“ povedal Walker-Peters pre oficiálne stránky Southamptonu. „Počas posledných mesiacov som tu prežil dobré futbalové obdobie. Užíval som si zápasy, miestnu atmosféru a vyhovuje mi aj štýl hry.“

Zdieľanie článku

Komentáre