Liverpool podpísal Tsimikasa, Chelsea chce Tagliafica a Sancho zostáva v Dortmunde

Liverpool podpísal Tsimikasa, Chelsea chce Tagliafica a Sancho zostáva v Dortmunde

Prestupové novinky z anglickej Premier League - Tsimikas prestúpil do Liverpoolu, Chelsea zamerala svoju pozornosť na Tagliafica z Ajaxu a Manchester United zrejme Sancha z Dortmundu nezíska.

DOxxbet kasino attila vegh

Liverpool získal 24-ročného ľavého obrancu gréckeho Olympiakosu Kostasa Tsimikasa za čiastku 11,75 milióna libier.

Hráč podpísal s klubom z Anfieldu päťročný kontrakt a v klube bude kryť chrbát Andymu Robertsonovi na ľavej strane defenzívnej formácie.

„Som veľmi šťastný a hrdý, že som tu. Pre mňa je to najväčší klub na svete,“ povedal Tsimikas pre oficiálne klubové stránky.

„Anglická ligová súťaž sa mi veľmi páči. Sledoval som ju často v televízii a vždy som sníval, že raz si v nej zahrám.“

„Chcem pomôcť klubu k ďalším úspechom - znova vyhrať ligovú súťaž a Ligu majstrov.“

Konstantinos Tsimikas odohral za grécky klub celkovo 86 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých zaznamenal 12 asistencií.Londýnska Chelsea svoju pozornosť sústredila na 27-ročného ľavého obrancu Ajaxu Nicolasa Tagliafica.

Tagliafico, ktorý reprezentoval Argentínu 25-krát, by sa mohol stať ďalšou posilou modrých po Hakimovi Ziyechovi, ktorý tiež prišiel z holandského klubu.

Hráč v minulej sezóne odohral v drese Ajaxu 38 zápasov s bilanciou 5 gólov a 5 asistencií.

Na Stamford Bridge by mal prísť namiesto anglického reprezentanta Bena Chilwella, ktorého si Leicester cení na 80 miliónov libier.

Chelsea monitoruje aj situáciu okolo Sergia Reguilona z Realu Madrid, ktorý v minulej sezóne hosťoval v Seville a bol vyhlásený za najlepšieho ľavého obrancu La Ligy predchádzajúcej sezóny.Športový riaditeľ Dortmundu Michael Zorc sa vyjadril, že Jadon Sancho definitívne zostáva budúcu sezónu v nemeckom klube.

„Jadon Sancho je v našich plánoch pre nasledujúcu sezónu. Toto rozhodnutie je definitívne,“ povedal Zorc pre nemecké médiá.

Anglický reprezentant, ktorého si Borussia cení na 108 miliónov libier, odcestoval s klubom na predsezónny tréningový kemp vo Švajčiarsku.

Diabli v predchádzajúcich dvoch transferových oknách získali dve veľké ryby - Harryho Maguirea a Bruna Fernandesa. Teraz však po pandémii koronavírusu nechcú investovať 120 miliónov eur za služby jednoho hráča.

United tak začal hľadať alternatívy a svoju pozornosť zameral na Kingsleyho Comana, ktorý by mohol prísť na hosťovanie z Bayernu Mníchov.

Zdieľanie článku

Komentáre