Liverpool je blízko získania gréckeho obrancu Kostasa Tsimikasa

Liverpool je blízko získania gréckeho obrancu Kostasa Tsimikasa

Červení neuspeli s ponukou za Jamala Lewisa z Norwichu a tak svoju pozornosť obrátili na 24-ročného ľavého obrancu Olympiakosu Pireus, ktorého sledujú už dlhý čas.

DOxxbet kasino attila vegh

Klub z Anfieldu môže obrancu získať za čiastku 11,75 milióna libier. Tsimikas bol jednou z hviezdnych postáv gréckeho tímu aktuálnej sezóny, v ktorej Olympiakos získal titul v domácej Super League a postúpil až do osemfinále Európskej ligy.

Liverpool sa rozhodol angažovať po tom, čo Norwich odmietol jeho ponuku za Jamala Lewisa vo výške 10 miliónov libier, pričom kanáriky za hráča požadovali 20 miliónov.

Červení Tsimikasa sledujú už tri roky a veria, že sa môže vypracovať na hráča svetovej kvality. Zároveň jeho cena odzrkadľuje aktuálnu ekonomickú situáciu po pandémii koronavírusu.

Hráč by mal odletieť do Anglicka už v priebehu tohto týždňa, aby sa podrobil lekárskej prehliadke a dohodol si podmienky kontraktu.

Tsimikas odohral za Olympiakos celkovo 86 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých zaznamenal 12 asistencií.

Predtým pôsobil v holandskom klube Willem II Tilburg, v ktorom si jednu sezónu zahral spoločne s Pedrom Chirivellom, ktorý neúspešne bojoval o miestenku v prvom tíme červených. Chirivella sa však napokon na Anfielde nepresadil a odchádza ako voľný hráč do francúzskeho Nantes.

Tsimikas v gréckej reprezentácii debutoval v októbri 2018 a na konte má tri reprezentačné zápisy.


Zdieľanie článku

Komentáre