Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Sanchez odchádza ako voľný hráč do milánskeho Interu, s ktorým podpísal trojročný kontrakt.

DOxxbet kasino attila vegh

Keď v januári 2018 prišiel číľsky reprezentant na Old Trafford výmenou za Henrikha Mkhitaryana z Arsenalu, mala to byť veľká posila červených diablov. Nakoniec je z toho jeden z najväčších prepadákov v histórii klubu.

Sanchez, ktorý bol od augusta 2019 na hosťovaní v Interi, dostane ešte od United malé odstupné za predčasné ukončenie kontraktu, ktorý mu vynášal 400 tisíc libier týždenne a mal skončiť až o dva roky.

O hráča sa v minulosti zaujímal aj mestský rival City, ale diabli napokon dokázali Sancheza získať do svojho kádra a podpísali s ním štyri a pol ročný kontrakt.

Skóroval pri svojom domácom debute a prvá polovica sezóny ešte nebola katastrofou. Potom však jeho forma išla výrazne nadol.

Číľan napokon uzatvoril svoje pôsobenie na Old Trafford s bilanciou 5 gólov v 45 odohraných zápasoch.

„Všetci v Manchesteri United prajeme Alexisovi Sanchezovi v budúcnosti všetko najlepšie, keď hráč trvalo prestupuje do talianskeho Interu Miláno,“ uviedla oficiálna správa United.

„Je to špičkový hráč, ale z rôznych dôvodov sme od neho na Old Trafford nemohli vidieť také výkony, aké sme očakávali. Je to však profesionál a prajem mu veľa úspechov v novom pôsobisku,“ povedal po zápase s Linzom manažér Ole Gunnar Solskjaer.

Sanchez je už tretím hráčom diablov, ktorý za ostatných 12 mesiacov odišiel do Interu. Pred ním to boli útočník Romelu Lukaku a záložník Ashley Young.

Zdieľanie článku

Komentáre