Manchester City získal krídelníka Valencie Ferrana Torresa

Manchester City získal krídelníka Valencie Ferrana Torresa

Belasí za 20-ročného krídelníka zaplatili španielskemu klubu čiastku 20,8 milióna libier plus bonusy. Hráč podpísal s anglickým vicemajstrom päťročný kontrakt.

DOxxbet kasino attila vegh

Španielsky reprezentant do 21 rokov sa stal prvou posilou Pepa Guardiolu počas letného transferového obdobia. V tíme by mal nahradiť Leroya Saneho, ktorý odišiel do mníchovského Bayernu.

Torres prešiel akadémiou Valencie a v minulej sezóne skóroval štyrikrát v 34 odohraných stretnutiach. Celkovo za španielsky klub odohral 97 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 9 gólov a 12 asistencií.

„Som veľmi šťastný, že som prestúpil do City. Každý hráč chce hrať za tím, ktorý hrá ofenzívne a Manchester City je jedným z najofenzívnejších tímov sveta,“ povedal Torres po podpise kontraktu.

„Pep (Guardiola) podporuje skutočne otvorený a agresívny štýl hry a to je niečo, čo milujem. Je to skúsený manažér a dokáže z hráčov vyťažiť maximum. Som rád, že práve on bude dohliadať na moje ďalšie napredovanie.“

„City za ostatných 10 rokov získalo množstvo trofejí a verím, že aj ja v budúcnosti budem môcť prispieť k ďalším klubovým úspechom.“

Torres debutoval medzi seniormi ako tínedžer v sezóne 2017/18, v ktorej odohral 13 zápasov. Vo veku 20 rokov už odohral medzi seniormi takmer 100 duelov, čo sa rozhodne nepodarí každému mladíkovi.

Je považovaný za obrovský talent španielskeho futbalu, ale Valencia má finančné problémy a preto bola dohodnutá transferová čiastka pre Citizens viac ako prijateľná.

City chcú počas tohto leta získať aj stredného obrancu, favoritom je Nathan Ake z Bournemouthu, ktorý by mohol prísť za čiastku 41 miliónov libier.

Zdieľanie článku

Komentáre