Manchester United doťahuje príchod Jadona Sancha z Dortmundu

Manchester United doťahuje príchod Jadona Sancha z Dortmundu

Manchester United sa blíži k dohode s vedením nemeckej Borussie Dortmund. Jadon Sancho by sa mohol stať diablom za 100 miliónov eur (90 miliónov libier), čo by bol nový transferový rekord za anglického hráča.

DOxxbet kasino attila vegh

Sancho je v hľadáčiku diablov už dlhší čas a bývalý hráč Manchesteru City by sa už čoskoro mohol presunúť na Old Trafford.

Dohoda s Dortmundom ešte neexistuje, ale nemecký klub by súhlasil so splátkami počas nasledujúcich dvoch alebo troch sezón a ďalších 20 miliónov eur by mohol získať na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

Sancho, ktorý opustil City vo veku 17 rokov, sa v roku 2017 presunul do Bundesligy, kde si okamžite získal miesto v základnej zostave Borussie.

V Nemecku sa Sanchovi mimoriadne darilo, za tri sezóny odohral 99 duelov vo všetkých súťažiach, v ktorých zaznamenal 34 gólov a 43 asistencií.

Predpokladá sa, že krídelník na Old Trafford podpíše päťročný kontrakt. Dortmund chce všetko doriešiť najneskôr do 10. augusta.

Minulé leto diabli získali obrancu Harryho Maguirea z Leicesteru za 85 miliónov libier, čo bol vtedy nový rekord za prestup anglického hráča. Teraz môže tím Oleho Gunnara Solskjara tento rekord ešte "vylepšiť" o 5 miliónov.

Pre United bolo veľmi dôležité, že si tretím miestom v konečnej tabuľke Premier League vybojovali miestenku do Champions League. Sancho sa chcel vrátiť po troch rokoch do Anglicka, ale do klubu, ktorý bude hrať prestížnu európsku pohárovú súťaž.

20-ročný krídelník je považovaný za jednoho z najlepších mladých hráčov na svete. Bol členom kádra anglickej reprezentácie do 17 rokov, ktorá získala v roku 2017 titul na svetovom šampionáte.

Na konte má 11 reprezentačných zápasov v seniorskom tíme, v ktorom debutoval v roku 2018 pod vedením Garetha Southgatea. V útoku diablov bude mať konkurenciu v podobe Marcusa Rashforda, Anthonyho Martiala a mladú vychádzajúcu hviezdu diablov Masona Greenwooda.

Sancho sa narodil v Kenningtone v južnom Londýne a svoju kariéru začínal vo Watforde. Vo veku 14 rokov sa presunul do Manchesteru City, ale v prvom tíme belasých si nikdy nezahral.


Zdieľanie článku

Komentáre