Saudskoarabské konzorcium stiahlo svoju ponuku za Newcastle United

Prevzatie Newcastle United novým majiteľom za čiastku 300 miliónov libier vo štvrtok definitívne padlo po tom, čo majitelia a riaditelia ostatných klubov Premier League sedemnásť týždňov neodobrili zmenu majiteľa klubu.

Saudskoarabské konzorcium stiahlo svoju ponuku za Newcastle United

To je veľmi zlá správa pre fanúšikov strák, pretože klub tak naďalej zostáva v rukách neobľúbeného majiteľa Mikea Ashleyho. Zdá sa, že na St James' Park zavládne ešte väčšia neistota ako tomu bolo v minulosti.

Vo vyhlásení skupiny investorov sa uvádza: „Ako samostatný a čisto komerčný investor sme sa chceli zamerať na budovanie dlhodobej hodnoty pre klub, jeho fanúšikov a celú komunitu. Nakoniec v priebehu nepredvídateľne predĺženého procesu schvaľovania uplynula lehota obchodnej dohody medzi investičnou skupinou a majiteľmi klubu a tak náš investičný zámer nemohol byť zrealizovaný.“

„Sme veľmi sklamaní. Ďakujeme všetkým fanúšikom za ich podporu,“ povedala Amanda Staveley, majiteľka spoločnosti PCP Capital Partners, ktorá mala získať desaťpercentný podiel v klube. „Samozrejme, že za túto situáciu viníme Premier League. Tvrdia, že sme nezodpovedali na všetky otázky, ale my sme tak urobili. Ostatné kluby z Premier League však nechceli, aby sa obchod zrealizoval.“

Proti prevzatiu klubu miliardármi zo Saudskej Arábie bojovali viaceré skupiny na ochranu ľudských práv, ktoré opakovane žiadali Premier League, aby celý obchod zablokoval. Poukazovali napríklad na vraždu novinára Jamala Khashoggiho na saudskom konzuláte v Turecku.

„Skutočnosť, že táto ponuka nebola akceptovaná, je veľmi dobrá správa. Množstvo saudskoarabských aktivistov za ľudské práva je v súčasnosti za mrežami. Dostali jasný signál, že ich utrpenie nie je zbytočné,“ uviedol Peter Frankental z Amnesty International UK.

Andrew Smith z kampane proti obchodu so zbraňami povedal: „Toto je správny výsledok z nesprávnych dôvodov. Rokovania sa nikdy nemali uskutočniť. História a charakter saudskoarabského režimu mali stačiť na to, aby sa vôbec nezvažovalo prevzatie klubu takýmto majiteľom.“

O Newcastle sa v júni zaujímal aj Henry Mauriss, majiteľ americkej ClearTV, ktorý údajne ponúkol Ashleymu čiastku 350 miliónov libier. Nie je však jasné nakoľko je táto ponuka reálna.


Značky
Newcastle

Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

O Williana sa zaujíma aj FC Barcelona a americký klub Inter Miami, najväčším favoritom na získanie 32-ročného hráča je však londýnsky Arsenal. Kanonieri si zrejme v kádri udržia aj Aubameyanga.

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Liverpool ponúkol za mladého obrancu kanárikov čiastku 10 miliónov libier. Červení hľadajú posilu na ľavú stranu obrany a práve Lewis by mal v budúcnosti kryť chrbát Andymu Robertsonovi.

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Sanchez odchádza ako voľný hráč do milánskeho Interu, s ktorým podpísal trojročný kontrakt.