Manchester City a Bournemouth sa dohodli na prestupe Akého

Manchester City získa 25-ročného stredného obrancu čerešničiek za čiastku 40 miliónov libier.

Manchester City a Bournemouth sa dohodli na prestupe Akého

Ďalší jeden milión libier bude môcť klub z južného Anglicka získať na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku. Pre Bournemouth to bude klubová rekordná čiastka získaná predajom hráča.

Aké prestúpil do Bournemouthu z londýnskej Chelsea v roku 2017 za vtedy klubovú rekordnú čiastku 20 miliónov libier.

Chelsea má prednostné právo na spätné odkúpenie hráča, ale ak by po ňom chcela siahnuť, musela by dorovnať finančnú ponuku City. Vzhľadom na aktuálne záujmy klubu zo Stamford Bridge (Havertz, Chilwell) je nepravdepodobné, že by o hráča mala záujem.

Pep Guardiola má problémy v defenzíve od minulého leta, kedy z klubu odišiel Belgičan Vincent Kompany. Aké by mal vytvoriť obrannú dvojičku s Aymericom Laportem. Príchodom nového obrancu sa zároveň otvárajú dvere na odchod pre Johna Stonesa.

Citizens minulé leto nezískali Harryho Maguirea z Leicesteru, ktorý napokon prestúpil k mestskému rivalovi United. Tiež sa im nepodarilo získať Kalidoua Koulibalyho z Neapola, keďže taliansky klub požadoval za 29-ročného hráča vysoké odstupné.

V drese čerešničiek odohral stredný obranca celkovo 121 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 11 gólov a 6 asistencií. Klub Eddieho Howea však v tejto sezóne zostúpil do Championship a preto je na odchode z klubu niekoľko kľúčových hráčov - okrem Akého aj Callum Wilson a David Brooks.

Za holandskú reprezentáciu si Aké zahral v jedenástich dueloch, v ktorých vsietil jeden gól.Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

O Williana sa zaujíma aj FC Barcelona a americký klub Inter Miami, najväčším favoritom na získanie 32-ročného hráča je však londýnsky Arsenal. Kanonieri si zrejme v kádri udržia aj Aubameyanga.

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Liverpool ponúkol za mladého obrancu kanárikov čiastku 10 miliónov libier. Červení hľadajú posilu na ľavú stranu obrany a práve Lewis by mal v budúcnosti kryť chrbát Andymu Robertsonovi.

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Sanchez odchádza ako voľný hráč do milánskeho Interu, s ktorým podpísal trojročný kontrakt.