Zahrajú si vlci z Wolverhamptonu Ligu majstrov?

Včera sa dohrala sezóna 2019/20 v anglickej Premier League, ale v auguste nás ešte čakajú zápasy v európskych pohároch. O čo ešte anglické kluby budú hrať?

Po včerajšku je jasné, že miestenku do Európskej ligy pre sezónu 2020/21 získali piaty Leicester a šiesty Tottenham. O poslednom účastníkovi sa rozhodne medzi Wolves a Arsenalom.

Kanonieri sa môžu do Európy prebojovať jediným spôsobom - prvého augusta musia vo finále FA Cup-u zdolať Chelsea. Ak sa im to nepodarí, tak miestenku do Európy získa Wolverhampton, ktorý v konečnej tabuľke skončil na siedmej priečke.

Vlci si však ešte v sezóne 2020/21 môžu zahrať aj prestížnu Ligu majstrov. Musia ale v tejto sezóne triumfovať v Európskej lige.

Čo sa stane ak Manchester United alebo Wolves vyhrajú Európsku ligu?

Ak by súťaž vyhral Manchester United, tak sa v zásade nič neudeje, keďže si už miestenku vybojoval cez domácu ligovú súťaž. Miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov by tak namiesto neho získal francúzsky Stade Rennes, ktorý by normálne hral v treťom kvalifikačnom kole. O jedno kvalifikačné kolo vyššie by sa automaticky posunuli aj vicemajstri Turecka (Besiktas) a Holandska (AZ Alkmaar).

Ak by vo finále Európskej ligy uspeli Wolves a Arsenal by vyhral FA Cup (to znamená, že vlci by sa do Európy neprebojovali cez domáce súťaže), tak by Anglicko malo v Európe až osem zástupcov - päť v Lige majstrov a troch v Európskej lige.

Liga majstrov: Liverpool, Man City, Man United, Chelsea, Wolves (ako víťaz Európskej ligy)
Skupinová fáza Európskej ligy: Leicester, Arsenal
Druhé kvalifikačné kolo Európskej ligy: Tottenham

V prípade, že by Wolves vyhrali Európsku ligu a v FA Cup-e by Chelsea zdolala Arsenal (vlci by si miestenku do Európy vybojovali cez domáce súťaže), tak by Anglicko malo v Európe sedem zástupcov - päť v Lige majstrov a dvoch v Európskej lige.

Skupinová fáza Európskej ligy: Leicester, Tottenham
Druhé kvalifikačné kolo Európskej ligy: -

A čo ak by Manchester City alebo Chelsea vyhrala Ligu majstrov? V tomto prípade by sa na počte klubov z Premier League v európskych pohároch nič nezmenilo. Oba kluby si totiž účasť v prestížnej súťaži vybojovali umiestnením v prvej štvorke v ligovej súťaži.

Ak by teda jeden z dvoch uvedených anglických klubov dokázal triumfovať v Lige majstrov, tak by jeho miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov získal majster Holandska Ajax Amsterdam.

O jedno kvalifikačné kolo vyššie by sa zároveň posunuli kluby z Česka (Sparta Praha), Grécka (Olympiakos), Izraela (Maccabi Tel Aviv) a Cyprusu (Omonia).

Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

O Williana sa zaujíma aj FC Barcelona a americký klub Inter Miami, najväčším favoritom na získanie 32-ročného hráča je však londýnsky Arsenal. Kanonieri si zrejme v kádri udržia aj Aubameyanga.

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Liverpool ponúkol za mladého obrancu kanárikov čiastku 10 miliónov libier. Červení hľadajú posilu na ľavú stranu obrany a práve Lewis by mal v budúcnosti kryť chrbát Andymu Robertsonovi.