Zahrajú si vlci z Wolverhamptonu Ligu majstrov?

Včera sa dohrala sezóna 2019/20 v anglickej Premier League, ale v auguste nás ešte čakajú zápasy v európskych pohároch. O čo ešte anglické kluby budú hrať?

Zahrajú si vlci z Wolverhamptonu Ligu majstrov?

Po včerajšku je jasné, že miestenku do Európskej ligy pre sezónu 2020/21 získali piaty Leicester a šiesty Tottenham. O poslednom účastníkovi sa rozhodne medzi Wolves a Arsenalom.

Kanonieri sa môžu do Európy prebojovať jediným spôsobom - prvého augusta musia vo finále FA Cup-u zdolať Chelsea. Ak sa im to nepodarí, tak miestenku do Európy získa Wolverhampton, ktorý v konečnej tabuľke skončil na siedmej priečke.

Vlci si však ešte v sezóne 2020/21 môžu zahrať aj prestížnu Ligu majstrov. Musia ale v tejto sezóne triumfovať v Európskej lige.

Čo sa stane ak Manchester United alebo Wolves vyhrajú Európsku ligu?


Ak by súťaž vyhral Manchester United, tak sa v zásade nič neudeje, keďže si už miestenku vybojoval cez domácu ligovú súťaž. Miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov by tak namiesto neho získal francúzsky Stade Rennes, ktorý by normálne hral v treťom kvalifikačnom kole. O jedno kvalifikačné kolo vyššie by sa automaticky posunuli aj vicemajstri Turecka (Besiktas) a Holandska (AZ Alkmaar).

Ak by vo finále Európskej ligy uspeli Wolves a Arsenal by vyhral FA Cup (to znamená, že vlci by sa do Európy neprebojovali cez domáce súťaže), tak by Anglicko malo v Európe až osem zástupcov - päť v Lige majstrov a troch v Európskej lige.

Liga majstrov: Liverpool, Man City, Man United, Chelsea, Wolves (ako víťaz Európskej ligy)
Skupinová fáza Európskej ligy: Leicester, Arsenal
Druhé kvalifikačné kolo Európskej ligy: Tottenham

V prípade, že by Wolves vyhrali Európsku ligu a v FA Cup-e by Chelsea zdolala Arsenal (vlci by si miestenku do Európy vybojovali cez domáce súťaže), tak by Anglicko malo v Európe sedem zástupcov - päť v Lige majstrov a dvoch v Európskej lige.

Liga majstrov: Liverpool, Man City, Man United, Chelsea, Wolves (ako víťaz Európskej ligy)
Skupinová fáza Európskej ligy: Leicester, Tottenham
Druhé kvalifikačné kolo Európskej ligy: -

A čo ak by Manchester City alebo Chelsea vyhrala Ligu majstrov? V tomto prípade by sa na počte klubov z Premier League v európskych pohároch nič nezmenilo. Oba kluby si totiž účasť v prestížnej súťaži vybojovali umiestnením v prvej štvorke v ligovej súťaži.

Ak by teda jeden z dvoch uvedených anglických klubov dokázal triumfovať v Lige majstrov, tak by jeho miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov získal majster Holandska Ajax Amsterdam.

O jedno kvalifikačné kolo vyššie by sa zároveň posunuli kluby z Česka (Sparta Praha), Grécka (Olympiakos), Izraela (Maccabi Tel Aviv) a Cyprusu (Omonia).Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

Arsenal je blízko získania Williana, Aubameyang pred podpisom nového kontraktu

O Williana sa zaujíma aj FC Barcelona a americký klub Inter Miami, najväčším favoritom na získanie 32-ročného hráča je však londýnsky Arsenal. Kanonieri si zrejme v kádri udržia aj Aubameyanga.

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Norwich odmietol ponuku Liverpoolu za Jamala Lewisa

Liverpool ponúkol za mladého obrancu kanárikov čiastku 10 miliónov libier. Červení hľadajú posilu na ľavú stranu obrany a práve Lewis by mal v budúcnosti kryť chrbát Andymu Robertsonovi.

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Manchester United sa konečne zbavil Alexisa Sancheza

Sanchez odchádza ako voľný hráč do milánskeho Interu, s ktorým podpísal trojročný kontrakt.