Nová sezóna Premier League odštartuje v sobotu 12. septembra

Nová sezóna Premier League odštartuje v sobotu 12. septembra

Aktuálna sezóna anglickej Premier League skončí v nedeľu 26. júla a už poznáme dátum začiatku novej sezóny 2020/21, ktorá začne iba tri týždne po finále Ligy majstrov.

DOxxbet kasino attila vegh

Akcionári klubov Premier League sa na dnešnom stretnutí dohodli, že nová sezóna začne v polovici septembra a jej koniec je naplánovaný na 8. máj 2021.

V rovnakom termíne začnú aj nižšie ligové súťaže Championship, League One a League Two. Finále play-off Championship je naplánované počas Bank Holiday na konci mája.

Keďže sezóna začne o mesiac neskôr ako bolo v pôvodných plánoch, už teraz je zrejmé, že futbalový kalendár jednotlivých klubov bude poriadne nahustený.Sezóna začne za zatvorenými dverami, diváci by sa na štadióny mohli začať vracať od 1. októbra za dodržania podmienok sociálneho odstupu.

Aktuálna sezóna sa na domácej scéne skončí 4. augusta finálovým zápasom play-off Championship. Ešte predtým sa 1. augusta odohrá finále FA Cup-u medzi Chelsea a Arsenalom. Liga majstrov a Európska liga sa dohrá v termíne od 5. do 23. augusta.

Zdieľanie článku

Komentáre