West Bromwich postúpil do Premier League

West Bromwich postúpil do Premier League

V záverečnom kole Championship sme videli veľkú drámu, keď ani jeden tím bojujúci o priamy postup medzi elitu nedokázal zvíťaziť.

DOxxbet kasino attila vegh

Boj o priamu postupovú priečku


Priamy postup do Premier League: Leeds United, West Bromwich Albion


Baggies boli pred posledným zápasom sezóny na druhej priečke, ale iba jeden bod pred tretím Brentfordom a dva body pred štvrtým Fulhamom.

Na The Hawthorns napokon West Brom vydrel remízu 2:2 s Queens Park Rangers a napokon mu aj tento jeden bod stačil na priamy postup do Premier League, kam sa vracia po dvojročnej pauze.

Brentford totiž napokon doma prehral s o záchranu bojujúcim Barnsley gólom v nadstavenom čase a Fulham dokázal iba remizovať na pôde Wiganu.

Boj o play-off


Postup do play-off: Brentford, Fulham, Cardiff, Swansea

Rovnako dramatické boli aj súboje o priečky do play-off. Okrem spomínaného Brentfordu a Fulhamu sa napokon do vyraďovačky prebojovali obaja waleský zástupcovia Cardiff a Swansea.

Pred posledným kolom boli jasnými favoritmi Nottingham Forest a Cardiff. Swansea bola jasným outsiderom, keďže tím Stevea Coopera potreboval zmazať nepriaznivý šesťgólový rozdiel medzi labuťami a Forest. 

Nottingham však absolútne nezvládol domáci duel so Stoke a prehral 1:4. Naopak, Swansea zvíťazila na Readingom 4:1 a prekvapujúco postúpila medzi top šestku.

Cardiff neponechal nič náhode a doma s prehľadom prevalcoval Hull City 3:0.

Boj o záchranu


Zostupujúci: Charlton, Wigan, Hull

Víťazný gól Barnsley v nadstavenom čase na pôde Brentfordu znamenal pre nováčika súťaže zázračnú záchranu v hodine dvanástej.

Zo súťaže tak do tretej ligy zostupujú Hull City, Charlton Athletic a Wigan. Wigan získal až 59 bodov a za normálnych okolností by skončil na trinástej priečke, ale vedenie súťaže mu v konečnej tabuľke odpočítalo 12 bodov a tým padol do zostupového pásma.

The Latics sa mohli zachrániť výhrou na domácej pôde s Fulhamom, ale napriek viacerým veľkým šanciam napokon uhrali iba remízu 1:1.

Charlton podľa predpokladov prehral na pôde majstra z Leedsu a Hull City už nemalo šancu na záchranu ani po prípadnej výhre v poslednom kole.

Všetky kluby, ktoré ešte 2. júla (šesť kôl pred koncom súťaže) boli na posledných piatich priečkach tabuľky (Luton, Barnsley, Stoke, Huddersfield a Middlesbrough) sa v súťaži napokon zachránili.

Kedy sa hrá play-off?


Semifinále - prvé zápasy

Nedeľa, 26. júl - Swansea vs Brentford - 19:30
Pondelok, 27. júl - Cardiff vs Fulham - 20:45

Semifinále - druhé zápasy

Streda, 29. júl - Brentford vs Swansea - 20:45
Štvrtok, 30. júl - Fulham vs Cardiff - 20:45

Finále (Wembley Stadium)

Utorok, 4. august - Brentford alebo Swansea vs Fulham alebo Cardiff - 20:45


Zdieľanie článku

Komentáre