Nathan Aké zrejme prestúpi z Bournemouthu do Manchesteru City

Vicemajster aktuálnej sezóny Premier League rokuje s vedením čerešničiek ohľadom prestupu 25-ročného stredného obrancu Nathana Akého.

Nathan Aké zrejme prestúpi z Bournemouthu do Manchesteru City

Manchester za služby obrancu ponúka čiastku 35 miliónov libier. Pep Guardiola chce po neúspešnej obhajobe ligového titulu prebudovať svoju defenzívnu formáciu a prvou posilou by sa mal stať práve Aké.

City je od odchodu Vincenta Kompanyho pravidelne spájané s menami viacerých stredných obrancov. Minulé leto belasí nezískali Harryho Maguirea, ktorý napokon posilnil ich mestského rivala United. Často sa tiež skloňovalo meno Kalidoua Koulibalyho z Neapola.

Aké je už dlhší čas spájaný s prestupom do Manchesteru United či londýnskej Chelsea, z ktorej do Bournemouthu prišiel v roku 2017 za 20 miliónov libier.

Napriek trápeniu Bournemouthu si 25-ročný holandský reprezentant v aktuálnej sezóne zachoval vysoký štandard svojich výkonov a jeho reputácia na južnom pobreží Anglicka išla výrazne nahor.

Akému platí kontrakt do leta 2022, ale vedenie čerešničiek už počíta s tým, že si hráča v tomto prestupovom okne v kádri neudrží.

Obranca v drese Bournemouthu odohral 121 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 11 gólov a 6 asistencií. Dres holandskej reprezentácie si obliekol 11-krát a za národný tím strelil jeden gól.

Príchod Akého by zrejme znamenal koniec Johna Stonesa v kádri belasých. O hráča sa zaujíma manažér Arsenalu Mikel Arteta, ktorý ho dobre pozná z jeho pôsobenia v realizačnom tíme City.

Prestup Akého by ešte mohla stopnúť Chelsea, ktoré má v zmluve s Bournemouthom odkupnú klauzulu. Môže tak dorovnať najvyššiu ponuku City a získať hráča späť na Stamford Bridge.Mohlo by vás zaujímať

Brentford FC - klub profesionálneho gamblera, ktorý si futbalové úspechy nekupuje

Brentford FC - klub profesionálneho gamblera, ktorý si futbalové úspechy nekupuje

Brentford odohral svoj posledný domáci duel v Griffin Park-u, ktorý bol jeho domovom 116 rokov. Od novej sezóny budú včely hrávať v novom domovskom stánku Brentford Community Stadium s kapacitou 17250 divákov, ktorý je vzdialený menej ako míľu od starého štadióna. Oslávia otvorenie nového štadióna v anglickej Premier League?

Saudskoarabské konzorcium stiahlo svoju ponuku za Newcastle United

Saudskoarabské konzorcium stiahlo svoju ponuku za Newcastle United

Prevzatie Newcastle United novým majiteľom za čiastku 300 miliónov libier vo štvrtok definitívne padlo po tom, čo majitelia a riaditelia ostatných klubov Premier League sedemnásť týždňov neodobrili zmenu majiteľa klubu.

Manchester City a Bournemouth sa dohodli na prestupe Akého

Manchester City a Bournemouth sa dohodli na prestupe Akého

Manchester City získa 25-ročného stredného obrancu čerešničiek za čiastku 40 miliónov libier.