Nathan Aké zrejme prestúpi z Bournemouthu do Manchesteru City

Nathan Aké zrejme prestúpi z Bournemouthu do Manchesteru City

Vicemajster aktuálnej sezóny Premier League rokuje s vedením čerešničiek ohľadom prestupu 25-ročného stredného obrancu Nathana Akého.

Manchester za služby obrancu ponúka čiastku 35 miliónov libier. Pep Guardiola chce po neúspešnej obhajobe ligového titulu prebudovať svoju defenzívnu formáciu a prvou posilou by sa mal stať práve Aké.

City je od odchodu Vincenta Kompanyho pravidelne spájané s menami viacerých stredných obrancov. Minulé leto belasí nezískali Harryho Maguirea, ktorý napokon posilnil ich mestského rivala United. Často sa tiež skloňovalo meno Kalidoua Koulibalyho z Neapola.

Aké je už dlhší čas spájaný s prestupom do Manchesteru United či londýnskej Chelsea, z ktorej do Bournemouthu prišiel v roku 2017 za 20 miliónov libier.

Napriek trápeniu Bournemouthu si 25-ročný holandský reprezentant v aktuálnej sezóne zachoval vysoký štandard svojich výkonov a jeho reputácia na južnom pobreží Anglicka išla výrazne nahor.

Akému platí kontrakt do leta 2022, ale vedenie čerešničiek už počíta s tým, že si hráča v tomto prestupovom okne v kádri neudrží.

Obranca v drese Bournemouthu odohral 121 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 11 gólov a 6 asistencií. Dres holandskej reprezentácie si obliekol 11-krát a za národný tím strelil jeden gól.

Príchod Akého by zrejme znamenal koniec Johna Stonesa v kádri belasých. O hráča sa zaujíma manažér Arsenalu Mikel Arteta, ktorý ho dobre pozná z jeho pôsobenia v realizačnom tíme City.

Prestup Akého by ešte mohla stopnúť Chelsea, ktoré má v zmluve s Bournemouthom odkupnú klauzulu. Môže tak dorovnať najvyššiu ponuku City a získať hráča späť na Stamford Bridge.


Zdieľanie článku

Komentáre