Liverpool je po 30 rokoch kráľom anglického klubového futbalu

Liverpool je po 30 rokoch kráľom anglického klubového futbalu

Tím Jurgena Kloppa ukončil trojdekádové čakanie Liverpoolu na ligový titul a je už iba jeden titul za rekordným Manchesterom United.

O definitívnom potvrdení zisku titulu pre červených rozhodla výhra londýnskej Chelsea nad Manchesterom City v rámci 31. kola súťaže.


Liverpool prežíva fantastickú sezónu, keď v lige doteraz prehral iba raz - vo februári šokujúco podľahol trápiacemu sa Watfordu 0:3 - a na čele tabuľky má nedostihnuteľný 23-bodový náskok pred zverencami Pepa Guardiolu.

Ich nezastaviteľnú jazdu spomalila až marcová pandémia koronavírusu a následné prerušenie súťaže, keď červeným vtedy chýbali iba dve výhry na definitívne potvrdenie ligového titulu.

V prvom zápase po nútenej prestávke uhrali červení v Merseyside derby na pôde Evertonu iba bezgólovú remízu, ale na potvrdenie titulu dlho čakať aj tak nemuseli.

Liverpool, ktorý v minulej sezóne triumfoval aj v Lige majstrov, je teraz iba jeden titul za Manchesterom United, ktorý má na konte rekordných 20 majstrovských pohárov.

Veľké trofeje Liverpoolu a Manchesteru United - v domácich súťažiach dominujú diabli, v Európe zasa klub z Anfieldu.

Kloppov tím navyše môže ešte prekonať viacero rekordov, vrátane najväčšieho počtu získaných výhier a bodov v jednej sezóne.

„Je to veľká úľava, pretože po trojmesačnom prerušení nikto nevedel, kedy sa sezóna vráti. Toto všetko je pre našich fanúšikov. Verím, že to poriadne oslávia,“ povedal manažér Jurgen Klopp.

„Je to neuveriteľné. Stať sa majstrom v tomto klube je niečo výnimočné. Toto je pre Kennyho, pre Stevieho - pre každého! To, čo dokázali moji zverenci za niekoľko posledných rokov, je veľmi výnimočné. Je pre mňa čistou radosťou trénovať tento tím. Nemám viac slov, je to pre mňa naozaj fantastický okamih.“

Zdieľanie článku

Komentáre