Sergio Aguero si už v tejto sezóne Premier League nezahrá

Sergio Aguero si už v tejto sezóne Premier League nezahrá

Argentínsky zakončovateľ sa podrobil v Barcelone operácii kolena a dátum jeho návratu na trávniky momentálne nie je známy.

DOxxbet kasino attila vegh

Útočníka v Španielsku operoval renomovaný chirurg Ramon Cugat, ktorí v poslednom období riešil zdravotné problémy viacerých hráčov belasého tímu z Manchesteru.

32-ročný hráč sa zranil pri pondelkovej výhre City nad Burnley a manažér Manchesteru City Pep Guardiola zatiaľ nevylúčil, že by si ešte mohol zahrať v auguste Ligu majstrov.

Aguero na sociálnej sieti Twitter uviedol: „Všetko išlo dobre, o chvíľu začnem s rehabilitáciou. Veľká vďaka doktorovi Cugatovi a jeho tímu a aj všetkým fanúšikom za podporu.“

„Ako dlho sa bude musieť liečiť budeme vedieť až po operácii,“ povedal Guardiola po zápase s Burnley.

Na otázku, či Aguero bude môcť v auguste hrať v zápasoch Ligy majstrov, Guardiola reagoval: „To v tejto chvíli ešte neviem povedať.“

City tak teraz musia nahradiť útočníka, ktorý v tejto sezóne vsietil 23 gólov vo všetkých súťažiach.

Gabriel Jesus, ktorý v tejto sezóne strelil 18 gólov, je aktuálne jediným zdravým zakončovateľom v kádri.

„Nepochybujeme o kvalitách Gabriela, ale čaká nás náročný program a určite to všetko nemôže zvládnuť jeden hráč,“ povedal Guardiola.

„Gabriel jednoducho nemôže hrať 90 minút každé tri dni. Na ofenzívnej pozícii však môžeme použiť aj trojicu hráčov Raheem Sterling, Ilkay Gundogan a Bernardo Silva.“

City sa tiež musí zaobísť bez anglického reprezentačného obrancu Johna Stonesa, ktorý si poranil členok. Na pôde Chelsea si určite nezahrá, ale podľa slov manažéra robí dobrý progres vo svojej liečbe.

„Už opäť trénuje na ihrisku a myslím si, že za pár dní by mohol byť fit,“ povedal Guardiola.

Mimo hry je tiež brankárska dvojka Claudio Bravo, ktorý si na tréningu poranil stehno.


Zdieľanie článku

Komentáre