David Luiz zostáva ďalšiu sezónu v Arsenale

David Luiz zostane na Emirates až do konca sezóny 2020/21, keď klub aktivoval opciu v jeho kontrakte. 33-ročný stredný obranca patrí medzi najlepšie zarábajúcich hráčov v kádri Mikela Artetu.

David Luiz zostáva ďalšiu sezónu v Arsenale

Arsenal tiež potvrdil, že Dani Ceballos zostane na hosťovaní v klube až do úplneho ukončenia aktuálnej sezóny.

Klub zároveň získal dvojicu obrancov Cédric Soares a Pablo Marí na trvalý prestup. Obaja hráči boli v tejto sezóne v klube na hosťovaní zo Southamptonu, respektíve Flamenga.

Obaja hráči prišli do klubu na konci zimného prestupového obdobia. Marí odohral dva zápasy v Premier League a jeden v FA Cup-e. Soares pre zranenie neodohral v drese kanonierov ani jednu minútu.

Po katastrofálnom výkone Davida Luiza v zápase proti Manchesteru City sa objavili pochybnosti, či Brazílčan zostane naďalej v kádri kanonierov.

V zápase s belasými sa však zranil Marí, ktorý bude Artetovi chýbať dva alebo tri mesiace, a tak vedenie Arsenalu muselo podržať Luiza v klube.

Navyše mimo hry je aj gólman Bernd Leno, ktorého v tejto sezóne už medzi troma žrďami tiež neuvidíme. Leno sa zranil v zápase s Brightonom pri strete s Nealom Maupayom.

Aby zlých správ nebolo málo, tak počas utorkového tréningu sa zranil aj útočník Gabriel Martinelli. Mladý Brazílčan si vážne poranil koleno a bude tímu chýbať niekoľko mesiacov.

Martinelli prežil v Anglicku skvelú prvú sezónu, keď vsietil 10 gólov. Do klubu pritom prišiel z klubu Ituano, ktorý pôsobí v nižšej brazílskej súťaži.Mohlo by vás zaujímať

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.