Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Návrat Premier League priniesol zlyhanie techniky i katastrofu menom David Luiz

Návrat Premier League priniesol zlyhanie techniky i katastrofu menom David Luiz

Sheffield United mohol v dohrávke na pôde Aston Villy získať všetky tri body, ale technológia "Hawk-Eye" si zobrala timeout.

Bet Builder DOXXbet

Po stodňovej nútenej prestávke prišlo hneď v prvom zápase ku kontroverznému momentu, keď po priamom kope hosťujúceho Olivera Norwooda brankár domácich Orjan Nyland doplachtil s loptou až za bránkovú čiaru.


Technológia jastrabieho oka však zlyhala a nesignalizovala hlavnému rozhodcovi Michaelovi Oliverovi, že lopta bola celým objemom za bránkovou čiarou.

Hodinky rozhodcu v inkriminovanom momente nezavibrovali a ten tak nechal pokračovať v hre napriek protestom hosťujúcich hráčov.


Zápas napokon skončil bez gólov a tvorcovia technológie sa po zápase za chybu ospravedlnili. Podľa ich slov prišlo k situácii, ku ktorej neprišlo v 9000 zápasoch predtým.

Manažér Blades Chris Wilder, ktorý očakával intervenciu aspoň zo strany VAR, bol samozrejme po zápase sklamaný a frustrovaný.

„Čakali sme od niekoho v Stockley Parku, aby ukázal trochu odvahy, vystrel hruď a povedal, že ja rozhodnem,“ povedal Wilder po zápase.

„Myslím si, že všetci na štadióne cítili, že lopta bola za čiarou. Najtechnickejšia liga na svete a sedem kamier to nezachytilo. To je z nášho pohľadu veľké sklamanie.“

„Minulý rok sme hrali v Tottenhame a John Lundstram bol o jeden palec v postavení mimo hry. Čakali sme 10 minút na rozhodnutie. Takže nerozumiem tomu, prečo sme nemohli počkať ďalších 10 minút aj v Birminghame.“V druhom zápase hostil Manchester City londýnsky Arsenal a svojmu súperovi nedal žiadnu šancu. Hlavným "hrdinom" stretnutia sa stal stredný obranca David Luiz.

Ten do zápasu nastúpil v 24. minúte za zraneného Pabla Mariho. V nadstavenom čase prvého polčasu nedokázal zastaviť rutinnú prihrávku Kevina De Bruyneho na Sterlinga a súpera tak naštartoval gólom do šatne.

Tesne po prestávke zložil v šestnástke k zemi Riyada Mahreza, Citizens premenilil nariadený pokutový kop a Luiz sa porúčal predčasne pod sprchy.


Podľa portálu Opta je prvým hráčom z top päťky európskych ligových súťaží, ktorý od roku 2011 prišiel na ihrisko ako náhradník a v jednom stretnutí predviedol chybu vedúcu ku gólu súpera, zavinil pokutový kop a bol vylúčený. To všetko stihol za rekordných 25 minút na ihrisku.

„Nemám slov, naozaj,“ povedal po zápase spolukomentátor Sky Sports Gary Neville. „Už sme od neho za tie roky videli všeličo. Nikdy sa nepoučí. Je taký nerozvážny.“

„Po takomto výkone nevidím dôvod, prečo by ho mal Mikel Arteta znova postaviť do základu.“

Luiz si po zápase sypal popoľ na hlavu. „Táto prehra ide na moje tričko. Dnes hral tím dobre, špeciálne v desiatich mužoch na ihrisku. Manažér bol výborný, hráči boli výborní. Bola to moja chyba.“


Zdieľanie článku

Komentáre