Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Ighalo prišiel do Manchesteru v januári počas posledného zimného prestupového dňa a strelil štyri góly v 8 odohraných stretnutiach vo všetkých súťažiach. Potom sa Premier League prerušila z dôvodu pandémie koronavírusu.

Pôvodné hosťovanie v klube malo skončiť už 31. mája a manažér diablov Ole Gunnar Solskjaer sa poďakoval čínskemu klubu, že súhlasil s jeho predĺžením.

„[Shanghai Greenland Shenhua] sa zachoval veľmi ústretovo. Umožní hráčovi ďalej hrať v jeho vysnívanom klube,“ povedal Solskjaer.

Ighalov aktuálny kontrakt v Shenhua končí až v decembri 2022 a mal by ho predĺžiť až do konca roka 2024 s týždenným platom 400 tisíc libier.

Vynechá väčšinu aktuálnej sezóny čínskej Super League, ktorá sa rozbieha na začiatku júna.

Klub zo Šanghaja pôvodne nesúhlasil s predĺžením hosťovania a chcel, aby po skončení hosťovania musel United hráča kúpiť za čiastku okolo 20 miliónov libier.

Avšak s obmedzeniami na hraniciach, ktoré potenciálne bránia Ighalovi vrátiť sa do Číny včas pre novú sezónu, rodičovský klub svoj postoj zmiernil a dovolil mu predĺžiť si svoj pobyt na Old Trafford.


Zdieľanie článku

Komentáre