Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Bet Builder DOXXbet

Olivier Giroud odohral v tejto sezóne Premier League iba 442 minút a v lete sa mal stať voľným hráčom. Napokon však zostáva na Stamford Bridge aj v nasledujúcej sezóne.

V tejto sezóne si až do januára prakticky nezahral a šancu dostal až v druhej polovici februára po zranení Tammyho Abrahama. V štyroch stretnutiach vsietil dva ligové góly.

„Som rád, že moja cesta v londýnskej Chelsea bude pokračovať,“ povedal Giroud po predĺžení kontraktu.

„Teším sa, že si budem môcť opäť obliecť dres Chelsea. Špeciálne pred skvelými fanúšikmi na Stamford Bridge.“

Giroud prišiel do Chelsea z Arsenalu v januári 2018. Za modrých odohral 39 zápasov v základe a 37 ako striedajúci hráč. Celkovo v týchto zápasoch vsietil 21 gólov.

Práve Giroud strelil posledný gól Chelsea pred prerušením súťaže z dôvodu pandémiu koronavírusu pri domácej výhre 4:0 nad Evertonom (8. marca).Jordon Ibe opustí 1. júla káder Bournemouthu a to aj v prípade, že aktuálna sezóna sa do tohto termínu nedohrá.

Krídelník, ktorý ku čerešničkám prišiel v roku 2016 z Liverpoolu za 16 miliónov libier, sa nedočkal predĺženia kontraktu zo strany svojho zamestnávateľa.

Klub zároveň vyšetruje hráča za porušenie opatrení počas pandémie koronavírusu, keď sa na sociálnej sieti pochválil svojim novým účesom. Neskôr fotku vymazal a ospravedlnil sa.

„Ospravedlňujem sa. Mal som oblečené všetky ochranné prostriedky. Netušil som, že porušujem pravidlá,“ povedal Ibe pre denník Daily Mirror.

Ibe neprežíval v Bournemouthe ideálne obdobie svojej kariéry, keď sa nedokázal natrvalo prebojovať do základu manažéra Eddieho Howea. Za takmer štyri sezóny v klube strelil celkovo iba tri góly v 44 odohraných zápasoch Premier League. Ibe pritom v minulosti patril medzi najsľubnejších talentov akadémie Liverpoolu.

24-ročný Ibe patrí medzi sedmičku hráčov, ktorým na konci sezóny končí v Bournemouthe kontrakt. Ďalšími hráčmi sú Ryan Fraser, Charlie Daniels, Andrew Surman, Simon Francis, Artur Boruc a Brad Smith.


Zdieľanie článku

Komentáre