Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Burnley potvrdilo, že pozitívne testovaný bol asistent manažéra Ian Woan. Neskôr tri prípady potvrdil Watford, ktorý má nakazeného jednoho hráča a dvoch členov realizačného tímu. Tretí zasiahnutý klub s ďalšími dvoma prípadmi nie je momentálne známy.

Podľa protokolu musia ísť všetky potvrdené prípady na sedem dní do izolácie a nesmú navštevovať klubové tréningové ihrisko.

„Premier League môže potvrdiť, že v nedeľu a v pondelok sa otestovalo 748 hráčov a členov realizačných tímov na COVID-19,“ uviedlo oficiálne vyhlásenie Premier League.

„Tri kluby mali šesť pozitívnych prípadov. Všetci odišli do izolácie na sedem dní.“

Kluby Premier League napriek tomu začali v tréningoch v malých skupinách a zástupcovia klubov sú naďalej presvedčení, že v júni sa bude môcť pokračovať v aktuálnej sezóne.

Rôzne reštrikcie pre pandémiu koronavírusu budú v platnosti dlhodobo. Úrad verejného zdravotníctva naznačil, že situácia sa nezmení nasledujúcich šesť až dvanásť mesiacov.

Na pondelkovom stretnutí zástupcov klubov sa neuvažovalo o predčasnom zrušení sezóny. Stále však nie je jasné, či sa bude hrať na neutrálnych ihriskách alebo kluby budú môcť nastúpiť na vlastných štadiónoch.


Značky
Premier League

Mohlo by vás zaujímať

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.