Kluby Premier League od dnes začínajú s tréningom

Kluby Premier League od dnes začínajú s tréningom

Návrat anglickej Premier League je zasa o krok bližšie. Na včerajšom stretnutí zástupcov klubov sa odhlasovalo, že v utorok sa môže začať s tréningami v malých skupinách.

Bet Builder DOXXbet

Výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters povedal, že všetci hráči najprv prejdú testami na COVID-19 a o druhej popoludní už budú môcť začať s prvými tréningovými dávkami. V prvej fáze však pôjde o bezkontaktný tréning s dodržaním sociálneho odstupu.

Zástupcovia klubov sa zároveň dohodli, že reštart súťaže, ktorý bol pôvodne plánovaný na 12. júna, sa ešte môže posunúť podľa stavu kondície hráčov v uvedenom termíne.

„Zatiaľ sme dátum pokračovania aktuálnej sezóny Premier League nezmenili. Bude to však proces krok za krokom a flexibilne sa musíme prispôsobiť aktuálnej situácii.“

„Počas úvodných tréningov budú v platnosti vysoké bezpečnostné pravidlá. Prioritou je zdravie všetkých hráčov či realizačných tímov.“

Objavili sa informácie, že hráči pred štartom ligovej súťaže musia zostať 14 dní v úplnej izolácii. Napokon však zrejme toto riešenie nebude nutné, keďže kluby budú hráčov testovať dvakrát týždenne.

Posledné zápasy v najvyššej anglickej futbalovej súťaži boli odohrané 9. marca. Tretieho apríla bola súťaž prerušená na neurčito.

Teraz sa zdá, že by sme sa kvalitného anglického futbalu mohli opäť dočkať v polovici júna.

Viac o plánoch reštartu súťaže nájdete v našom článku Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán.


Zdieľanie článku

Komentáre