Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (1. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (1. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

DOxxbet kasino attila vegh

West Ham: Prestarnutý káder


Až desať hráčov kladivárov bude mať na konci júna 32 rokov alebo viac. West Ham tak zrejme čaká veľmi rušné transferové obdobie.

Javier Hernandez už klub opustil a dvom hráčom končí kontrakt v lete. Hlavnou obavou však je, ako dlho dokážu kapitán Mark Noble a Robert Snodgrass hrať na najvyššej úrovni.

David Moyes by si chcel udržať obletovaného mladíka Declana Ricea, ale bude to mať veľmi ťažké. Jediným klasickým útočníkom, ktorý v tejto sezóne odohral viac ako 10 percent hracieho času, je Sebastian Haller.Watford: Kto bude v bráne?


Veteránom medzi troma žrďami Benovi Fosterovi a Heurelhovi Gomesovi končia v lete kontrakty a sršne tak musia investovať do nového gólmana. Zároveň bude treba vymeniť aj niekoľko skúsených obrancov.

Klub sa tiež musí pripraviť na život bez charizmatického kapitána Troya Deeneyho, ktorý bude mať čoskoro 32 rokov. Nebude to jednoduché, veď útočník bol kľúčovým hráčom tímu celú dekádu.

Iba Crystal Palace mal v tejto sezóne staršiu priemernú základnú jedenástku ako sršne. Manažér Nigel Pearson tak musí hľadať nových nádejných mladíkov, keď iba 22-ročný Ismaila Sarr sa ako tak dokázal presadiť v prvom tíme.Bournemouth: Rušné transferové okno


Či sa už Bournemouth udrží medzi elitou alebo pôjde do druhej ligy, čaká ho na letnom prestupovom trhu veľa práce. Z klubu totiž zrejme odíde až sedem hráčov.

Strata krídelníkov Ryana Frasera a Harryho Wilsona bude veľmi bolestivá. Navyše klub opustí aj niekoľko skúsených harcovníkov, ktorí v roku 2015 čerešničkám pomohli k postupu do Premier League.

Bournemouth má množstvo talentovaných mladíkov a tak sa necháme prekvapiť, či a ako rýchlo ich manažér Eddie Howe dokáže zapracovať do prvého tímu.Aston Villa: Hľadá sa viac skúseností


Minulé leto chcel klub získať "množstvo hráčov s potenciálom", aby vybudoval prakticky úplne nový káder. Dean Smith teraz potrebuje skúsených hráčov, ktorí pomôžu mladíkom v ich napredovaní.

Najväčšou výzvou zrejme bude, aby si Villans dokázali v kádri udržať svoju hviezdu Jacka Grealisha, ktorý je spájaný s prestupom do Manchesteru United.

Po zranení na začiatku roka by sa do brány mohla vrátiť jednotka medzi troma žrďami Tom Heaton. Návrat útočníka Wesleyho by mohol znížiť výšku investícií pre ofenzívne pozície.Norwich: Udržať si mladíkov


Kanárikov zrejme čaká zostup do Championship a tak ich hlavnou úlohou bude udržať si v kádri mladíkov okolo ktorých krúžia väčšie kluby.

Podobne ako Smith v Aston Ville, aj Daniel Farke potrebuje v tíme väčšie skúsenosti. Z hráčov v najlepších rokoch iba záložník Kenny McLean odohral v tejto sezóne viac ako 50 percent hracieho času.

Útočník Teemu Pukki strelil v tejto sezóne Premier League 11 gólov a o jeho služby bude v lete záujem. Po jeho prípadnom odchode by však v klube zostal iba Josip Drmic a 19-ročný talentovaný mladík Adam Idah.
Zdieľanie článku

Komentáre