Najlepšie a najhoršie možné umiestnenie klubov Premier League v sezóne 2019/20

Najlepšie a najhoršie možné umiestnenie klubov Premier League v sezóne 2019/20

Dátový guru Ben Mayhew zo stránky experimental361.com nasimuloval všetky možné výsledky zostávajúcich 92 zápasov aktuálnej sezóny Premier League, aby zistil najpravdepodobnejšie umiestnenie klubov v konečnej tabuľke.

DOxxbet kasino attila vegh

V najvyššej anglickej súťaži sa stále hrá o miestenky do Ligy majstrov a aj o udržanie medzi elitou.

Útočná a obranná sila každého klubu bola hodnotená s využitím modelu očakávaných gólov. Ten meria kvalitu šancí, ktoré si kluby dokážu vytvoriť a ktoré zároveň povoľujú svojim súperom.

Tieto hodnotenia boli použité na simuláciu zostávajúcich zápasov sezóny. Zápasy sa simulovali 10000-krát, aby sa zmerala pravdepodobnosť finálneho umiestnenia klubov v tejto sezóne.

Výsledky


Liverpool má šancu iba 0,02 percenta, že stratí svoje 25-bodové vedenie na čele tabuľky. Druhá priečka by na 99 percent mala patriť Manchesteru City.

Chelsea je najväčším favoritom na štvrtú priečku, hneď za Leicesterom. Manchester United však ešte má 27-percentnú šancu, že skončí sezónu v prvej štvorke.

Skôr v rovine teórie sú šance na miestenku do Ligy majstrov pre štvoricu Wolves, Sheffield United, Spurs a Arsenal.

Ak by sme zobrali do úvahy extrémne možnosti, tak Manchester City by mohol skončiť až na 14-tej priečke a každý klub od Leicesteru nižšie môže skončiť na samom dne tabuľky.

Na papieri má ešte všetkých 20 klubov šancu zabojovať o top štvorku - vrátane posledného Norwichu. Reálna pravdepodobnosť, že by si zverenci Daniela Farkeho zahrali európsku súťaž je však nulová.

Čo sa týka zostupu, tak algoritmus dáva Norwichu šancu na záchranu iba päť percent. Šance Aston Villy na záchranu medzi elitou je 30 percent a zle je na tom aj Bournemouth, ktorého šance sú na úrovni 36 percent.

Šanca na top štvorku
Pravdepodobnosť zostupu
Pravdepodobnosť konečného umiestnenia


Šedou farbou je označené aktuálne umiestnenie klubu v tabuľke.
Červenou farbou je označená teoretická možnosť umiestnenia klubu v konečnej tabuľke.
Modrou farbou je označená vypočítaná pravdepodobnosť konečného umiestnenia klubov na jednotlivých priečkach.


Zdieľanie článku

Komentáre