Odohrá sa celá nasledujúca sezóna Premier League na prázdnych štadiónoch?

Kluby Premier League sa pripravujú na možnosť, že celá sezóna 2020/21 sa bude hrať za zatvorenými dverami.

Odohrá sa celá nasledujúca sezóna Premier League na prázdnych štadiónoch?

Zatiaľ čo anglické kluby diskutujú o návrhoch na dokončenie tejto sezóny za zatvorenými dverami na neutrálnych štadiónoch, začali tiež zvažovať vplyv pandémie koronavírusu aj na novú sezónu 2020/21.

Kluby očakávajú, že všetko by sa mohlo vrátiť do normálu iba v prípade, že bude k dispozícii vakcína proti koronavírusu. Veľa expertov však verí, že sa tak nestane skôr ako v polovici budúceho roka.

Viacero klubov verí, že jednou z prvých vecí, ktoré môžu aktuálne urobiť, je znížiť rozpočet na nové posily. V nasledujúcich transferových oknách tak nebudú utrácať žiadne alebo iba veľmi malé čiastky na príchody nových hráčov.

Ak by sa nedokončila aktuálna ligová sezóna, tak kluby Premier League prídu o 1 miliardu libier. Ak sa celá nasledujúca sezóna bude hrať bez divákov na štadiónoch, tak to bude mať ešte dramatickejší dopad na financie jednotlivých klubov.

Anglické kluby zarábajú hlavne na predaji televíznych práv, ale potom sú tu aj nemalé príjmy z predaja vstupeniek a z iných komerčných aktivít.

Ak by sa hralo celú sezónu bez divákov, potom by sa príjem z dvoch uvedených kanálov dramaticky znížil.

Jednotlivé kluby sa zaviazali, že dokončia aktuálnu sezónu. Musí sa však nájsť 8 až 10 neutrálnych štadiónov, na ktorých sa budú môcť bezpečne odohrať zostávajúce zápasy.

Dokument 'Project Restart', ktorý pojednáva o obnovení aktuálnej sezóny, sa prejednával aj v piatok na telekonferencii zastupiteľov všetkých 20 klubov najvyššej anglickej súťaže. Ďalšie stretnutie je na programe po 7. máji, kedy sa dozvieme ďalšie plány anglickej vlády.

Podľa predbežných plánov by sa liga mohla vrátiť 12. júna, ale finálne rozhodnutie je závislé na vládnych nariadeniach po uvedenom termíne.


Značky
Premier League

Mohlo by vás zaujímať

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.