Traja hráči Leicesteru v izolácii pre podozrenie z koronavírusu

Manažér líšok Brendan Rodgers potvrdil, že traja jeho zverenci vykazovali symptómy koronavírusu a sú aktuálne v izolácii.

Traja hráči Leicesteru v izolácii pre podozrenie z koronavírusu

„Máme niekoľko hráčov, ktorí začali vykazovať symptómy koronavírusu,“ povedal Rodgers na tlačovej konferencii. „Rozhodli sme sa ich preto izolovať od ostatných členov nášho kádra.“

Podľa portálu BBC by malo ísť o troch hráčov z kádra líšok, ich mená však nepoznáme.

Na otázku, aký vplyv môže mať COVID-19 na ďalšie futbalové dianie, Rodgers povedal: „Samozrejme, z futbalového hľadiska je to škoda, ale zdravie verejnosti je najdôležitejším aspektom všetkého. Na rozhodnutia je tu však vláda a futbalová federácia. My pokračujeme v našej futbalovej práci a pripravujeme sa ako obvykle.“

Líšky majú odohrať ligový zápas s Watfordom na Vicarage Road v sobotu o 13:45.

Môže sa duel odohrať za zatvorenými dverami? „Všetky zápasy sú o hráčoch a fanúšikoch. Ak jeden z týchto prvkov chýba, tak to samozrejme nie je dobré,“ odpovedal diplomaticky Rodgers.

Je zrejmé, že symptómy hráčov ešte nedosiahli prahovú hodnotu na testovanie na koronavírus, ale situáciu bude potrebné naďalej sledovať.

Vo Veľkej Británii je aktuálne potvrdených 484 pacientov s koronavírusom a osem ľudí chorobe podľahlo. Britská vláda by mala vo štvrtok vydať rozhodnutie, ako bude ďalej riešiť situáciu a podľa toho sa bude musieť zariadiť aj anglická Premier League.

Rodgers na tlačovej konferencii zároveň potvrdil, že portugalský reprezentant Ricardo Pereira bude mimo hry do konca sezóny pre zranenie kolena.

„Ricardo Pereira bude mimo hry až do konca sezóny, čo je pre nás veľká strata. Je to fantastický hráč. James Maddison si nezahrá niekoľko týždňov a k dispozícii by mohol byť po reprezentačnej prestávke,“ dodal Rodgers.Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.