Traja hráči Leicesteru v izolácii pre podozrenie z koronavírusu

Traja hráči Leicesteru v izolácii pre podozrenie z koronavírusu

Manažér líšok Brendan Rodgers potvrdil, že traja jeho zverenci vykazovali symptómy koronavírusu a sú aktuálne v izolácii.

Bet Builder DOXXbet

„Máme niekoľko hráčov, ktorí začali vykazovať symptómy koronavírusu,“ povedal Rodgers na tlačovej konferencii. „Rozhodli sme sa ich preto izolovať od ostatných členov nášho kádra.“

Podľa portálu BBC by malo ísť o troch hráčov z kádra líšok, ich mená však nepoznáme.

Na otázku, aký vplyv môže mať COVID-19 na ďalšie futbalové dianie, Rodgers povedal: „Samozrejme, z futbalového hľadiska je to škoda, ale zdravie verejnosti je najdôležitejším aspektom všetkého. Na rozhodnutia je tu však vláda a futbalová federácia. My pokračujeme v našej futbalovej práci a pripravujeme sa ako obvykle.“

Líšky majú odohrať ligový zápas s Watfordom na Vicarage Road v sobotu o 13:45.

Môže sa duel odohrať za zatvorenými dverami? „Všetky zápasy sú o hráčoch a fanúšikoch. Ak jeden z týchto prvkov chýba, tak to samozrejme nie je dobré,“ odpovedal diplomaticky Rodgers.

Je zrejmé, že symptómy hráčov ešte nedosiahli prahovú hodnotu na testovanie na koronavírus, ale situáciu bude potrebné naďalej sledovať.

Vo Veľkej Británii je aktuálne potvrdených 484 pacientov s koronavírusom a osem ľudí chorobe podľahlo. Britská vláda by mala vo štvrtok vydať rozhodnutie, ako bude ďalej riešiť situáciu a podľa toho sa bude musieť zariadiť aj anglická Premier League.

Rodgers na tlačovej konferencii zároveň potvrdil, že portugalský reprezentant Ricardo Pereira bude mimo hry do konca sezóny pre zranenie kolena.

„Ricardo Pereira bude mimo hry až do konca sezóny, čo je pre nás veľká strata. Je to fantastický hráč. James Maddison si nezahrá niekoľko týždňov a k dispozícii by mohol byť po reprezentačnej prestávke,“ dodal Rodgers.


Zdieľanie článku

Komentáre