Liverpool na kolenách alebo príbeh dvoch brankárov

Liverpool na kolenách alebo príbeh dvoch brankárov

Na jednej strane fantastický Jan Oblak, ktorý predvádzal jeden skvelý zákrok za druhým. Na druhej strane Adrian, ktorého obrovská chyba zrejme stála červených postup ďalej.

DOxxbet kasino attila vegh

Súboj Liverpoolu a Atlética Madrid nám priniesol súboj dvoch rozdielnych štýlov. Na jednej strane pekná ofenzívna kombinačná hra a na druhej strane organizovaná defenzíva zvyčajne so všetkými hráčmi pred alebo vo svojej šestnástke. Napriek tomu zápas napokon rozhodla kvalita v bráne oboch tímov.

Zdá sa, že brankársky post je pre Liverpool v Lige majstrov prieklaty. Pre dvoma rokmi sa vo finále nevyznamenal Loris Karius a teraz už v osemfinále bol smutným hrdinom 33-ročný španielsky gólman Adrian.

Ten v bráne zaskakoval za zraneného Alissona a šancu dostal aj napriek tomu, že sa nevyznamenal už počas zápasu FA Cup-u s londýnskou Chelsea, v ktorom inkasoval veľmi lacný úvodný gól zápasu.

Na druhej strane stál Jan Oblak, bez akýchkoľvek pochybností jeden z najlepších brankárov sveta súčasnosti a svojimi zákrokmi to potvrdil aj v tomto stretnutí.

Áno, Oblaka prekonal hlavičkou Gini Wijnaldum v prvom polčase a Roberto Firmino v predĺžení, ale zároveň slovinský gólman predviedol deväť kľúčových zákrokov.

Iba 167 sekúnd sa červení radovali z virtuálneho postupu do štvrťfinále po góle Firmina. Potom prišla rozohrávka Adriana priamo na kopačky Joao Felixa, ktorý ponúkol gólovku Marcosovi Llorentemu.

Červení dreli viac ako 90 minút, aby zlomili odpor súpera a strelili svoj druhý gól. Potom už sa mohli viac stiahnuť a vyčkávať na rýchle protiútoky do otvorenej obrany súpera, ktoré zvládajú perfektne.

Namiesto toho prišla chyba španielskeho gólmana, ktorá ich posadila späť na zem. Opäť museli otvoriť hru a inkasovali ďalšie dva góly, ktoré tiež určite nepatrili do kategórie "nechytateľné".

Atléticu Madrid s pragmatickým štýlom Diega Simeoneho tak stačilo na postup šesť striel na bránu za 120 odohraných minút. Pre červených je to veľká škoda, pretože španielsky klub rozhodne herne nenadchol.

„Adrian je skvelý chlapec, ale v uvedenom momente spravil zlé rozhodnutie. Inkasovať gól je samozrejme súčasťou futbalu a zvyčajne to nemá na tím veľký dopad. V uvedenom momente zápasu to však bolo kľúčové. Zmenilo to celé momentum stretnutia. Pred inkasovaným gólom sme Madrid prakticky k ničomu nepustili a zápas sme mali jednoznačne vo svojich rukách. Pre súpera to bol signál, ktorý im dodal novú energiu,“ povedal na tlačovej konferencii po zápase Jurgen Klopp.

„Liverpool predviedol dnes večer naozaj skvelý výkon,“ povedal bývalý záložník Liverpoolu Neil Mellor pre Sky Sports News. „Vytvárali si jednu šancu za druhou, ale Oblak dnes ukázal, že je jedným z najlepších brankárov sveta.“

„Na druhej strane najlepší gólman sveta Alisson veľmi Liverpoolu chýbal. To bol ten najväčší rozdiel dnešného večera. Ak by mali červení Alissona v bráne, tak by zrejme postúpili ďalej.“


Zdieľanie článku

Komentáre