Zápas Manchesteru City proti Arsenalu bol opäť odložený

Zápas 28. kola Premier League, ktorý sa mal odohrať v náhradnom termíne dnes večer bol opäť odložený pre obavy zo šírenia koronavírusu.

Zápas Manchesteru City proti Arsenalu bol opäť odložený

Niektorí hráči Arsenalu sa totiž stretli s majiteľom gréckeho klubu Olympiakos Pireus Evangelosom Marinakisom, ktorý neskôr potvrdil, že má koronavírus.

Kanonieri zdôraznili, že rozhodnutie je preventívnym opatrením. Kľúčovou obavou je podanie si rúk s Marinakisom.

„Dozvedeli sme sa, že žiaden z hráčov Arsenalu nebol v dlhodobom kontakte s Marinakisom. Jeden hráč si však potriasol rukou s majiteľom Olympiakosu, čo viedlo k tejto situácii,“ uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Zápas s Olympiakosom sa odohral 27. februára, teda pred 13 dňami. Vzhľadom na inkubačnú dobu choroby by tak do konca týždňa malo byť jasné, či niektorí z hráčov majú symptómy koronavírusu.

Arsenal uviedol, že v izolácii je "niekoľko hráčov", ale neuviedol presné mená. V stredu prvý tím netrénoval.

V tejto chvíli nie je jasné, kedy sa zápas medzi Manchesterom City a Arsenalom odohrá. Kluby potvrdili, že vstupenky na zápas budú platné aj pre nový termín stretnutia.

Keďže kontakt medzi Marinakisom a hráčmi prebehol pred 13 dňami, izolácia by mala skončiť v piatok. Ak sa u hráčov neobjavia žiadne príznaky choroby, tak by sa sobotňajší ligový duel kanonierov s Brightonom mal odohrať podľa ligového plánu.

Premier League tiež potvrdila, že v tejto chvíli nemá v pláne odložiť odohranie ďalších zápasov.Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.