Zápas Manchesteru City proti Arsenalu bol opäť odložený

Zápas Manchesteru City proti Arsenalu bol opäť odložený

Zápas 28. kola Premier League, ktorý sa mal odohrať v náhradnom termíne dnes večer bol opäť odložený pre obavy zo šírenia koronavírusu.

Bet Builder DOXXbet

Niektorí hráči Arsenalu sa totiž stretli s majiteľom gréckeho klubu Olympiakos Pireus Evangelosom Marinakisom, ktorý neskôr potvrdil, že má koronavírus.

Kanonieri zdôraznili, že rozhodnutie je preventívnym opatrením. Kľúčovou obavou je podanie si rúk s Marinakisom.

„Dozvedeli sme sa, že žiaden z hráčov Arsenalu nebol v dlhodobom kontakte s Marinakisom. Jeden hráč si však potriasol rukou s majiteľom Olympiakosu, čo viedlo k tejto situácii,“ uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Zápas s Olympiakosom sa odohral 27. februára, teda pred 13 dňami. Vzhľadom na inkubačnú dobu choroby by tak do konca týždňa malo byť jasné, či niektorí z hráčov majú symptómy koronavírusu.

Arsenal uviedol, že v izolácii je "niekoľko hráčov", ale neuviedol presné mená. V stredu prvý tím netrénoval.

V tejto chvíli nie je jasné, kedy sa zápas medzi Manchesterom City a Arsenalom odohrá. Kluby potvrdili, že vstupenky na zápas budú platné aj pre nový termín stretnutia.

Keďže kontakt medzi Marinakisom a hráčmi prebehol pred 13 dňami, izolácia by mala skončiť v piatok. Ak sa u hráčov neobjavia žiadne príznaky choroby, tak by sa sobotňajší ligový duel kanonierov s Brightonom mal odohrať podľa ligového plánu.

Premier League tiež potvrdila, že v tejto chvíli nemá v pláne odložiť odohranie ďalších zápasov.


Zdieľanie článku

Komentáre