Newcastle stratil gólmana, Dúbravka si poranil koleno

Kľúčová postava strák v aktuálnej sezóne gólman Martin Dúbravka bude mimo hry šesť až osem týždňov pre zranenie kolena.

Newcastle stratil gólmana, Dúbravka si poranil koleno

Dúbravka sa zranil pri sobotňajšej ligovej výhre so Southamptonom v súboji s Dannym Ingsom a jeho zranenie potvrdil pondelkový röntgen.

Newcastle vydalo vyhlásenie, že Dúbravka bude mimo hry "minimálne do konca tohto mesiaca".

Podľa portálu Sky Sports však slovenský reprezentant zrejme vynechá väčšinu zostávajúcich zápasov aktuálnej sezóny Newcastle.

Dúbravka, ktorý od svojho príchodu do klubu vo februári 2018 nevynechal ani jeden zápas anglickej Premier League, tak určite nebude chytať vo štvrťfinálovom zápase FA Cup-u proti  Manchesteru City (21. marec).

Skúsený 31-ročný gólman v októbri s klubom podpísal nový šesťročný kontrakt.

Newcastle je aktuálne osem bodov od pásma zostupu a do konca Premier League ešte musí odohrať deväť duelov.

Práve na výkony gólmana sa straky často vo svojich zapasoch spoliehali, keď v doterajšom priebehu strelili iba 25 gólov. To je spoločne s posledným Norwichom najnižšie číslo zo všetkých klubov v súťaži.

„Newcastle United môže potvrdiť, že brankár Martin Dubrávka si poranil koleno v ligovom zápase so Southamptonom,“ uviedlo oficiálne vyhlásenie klubu.

„Zápas však napokon dohral a udržal si deviaty čistý štít v aktuálnej sezóne. Pomohol tak tímu Stevea Brucea k zisku troch dôležitých bodov.“

„V pondelok sa Dúbravka podrobil lekárskej prehliadke a mimo hry bude minimálne do konca tohto mesiaca.“Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.