Prestúpi v lete útočník Timo Werner do Liverpoolu, Man City alebo Man United?

Prestúpi v lete útočník Timo Werner do Liverpoolu, Man City alebo Man United?

Útočník Lipska Timo Werner stále nie je rozhodnutý ohľadom svojej budúcnosti. Nemecký ostrostrelec pred zápasom so Spurs spomenul tri kluby z anglickej Premier League.

Bet Builder DOXXbet

Zaujíma sa o neho niekoľko špičkových európskych klubov a iba nedávno sa veľmi pochvalne vyjadril na adresu nemeckého manažéra Jurgena Kloppa a jeho prácu v Liverpoole.

Nemecký hráč zvažuje, či si má vybrať etablované kluby ako Liverpool a Manchester City alebo by chcel skúsiť "veľkú príležitosť" v Manchesteri United.

Pred odvetným súbojom osemfinále Ligy majstrov s Tottenhamom povedal: „V tejto dobe v profesionálnom futbale existujú dve rôzne možnosti.“

„Prvou je prestup do klubov ako Liverpool alebo Manchester City. Majú veľmi dobre fungujúce tímy a skvelých manažérov.“

„Tu sa ale otvára otázka: chcem odísť do takéhoto klubu? Je tam obrovská konkurencia a už teraz je situácia ťažká pre každého člena kádra. To je aspekt, ktorý musím tiež zobrať do úvahy.“

Na tlačovej konferencii spomenul aj Manchester United. Pripustil, že klub z Old Trafford už nie je tým, čím býval v minulosti.  

„Niektoré kluby potrebujú veľké zmeny. V minulosti hrali o ligové tituly, ale momentálne nie sú na najvyššej úrovni konkurencieschopné. Jeden z takýchto klubov je pre mňa Manchester United.“

Werner však nakoniec ani nevylúčil, že zotrvá u svojho terajšieho zamestnávateľa RB Leipzig, u ktorého má platný kontrakt do júna 2023.

„V tomto bode mojej kariéry sa musím sám seba opýtať: chcem byť súčasťou nového tímu a vybudovať niečo nové alebo chcem zotrvať v mojom aktuálnom tíme a pokúsiť sa o niečo úžasné?“

Jeho aktuálny zamestnávateľ je aktuálne na tretej priečke nemeckej Bundesligy, päť bodov za vedúcim Bayernom Mníchov. Zároveň je na najlepšej ceste postúpiť do štvrťfinále Ligy majstrov.

Werner celkovo v drese Lipska odohral 149 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 88 gólov a 38 asistencií. V drese nemeckej reprezentácie odohral 29 zápasov a strelil v nich 11 gólov.

V tejto sezóne zaznamenal 28 gólov vo všetkých súťažiach a vo svojom kontrakte s Lipskom má uvoľňovaciu klauzulu vo výške 51 miliónov libier.


Zdieľanie článku

Komentáre