Arsenal včera potvrdil, že už nepatrí medzi európske top kluby

Kanonieri si z Grécka priviezli dobrý výsledok (1:0), ale ani ten im v odvete nestačil na postup do osemfinále Európskej ligy.

Arsenal včera potvrdil, že už nepatrí medzi európske top kluby

Olympiacos dokázal zápas posunúť do predĺženia, v ktorom najprv Pierre-Emerick Aubameyang svojim gólom virtuálne posunul Arsenal do ďalšej fáze súťaže.

Minútu pred koncom predĺženia však prišiel pre Emirates šok v podobe presného zásahu hosťujúceho Youssefa El Arabiho.

Grécky klub navyše na postup nepotreboval žiaden mimoriadne hviezdny výkon. Domácich dokázal zastaviť iba svojou bojovnosťou, nezlomnosťou a produktivitou po štandardkách.

„Veľmi to bolí,“ povedal manažér Mikel Arteta po stretnutí.

„Vkladali sme do tejto súťaže veľké nádeje. Bola to skvelá možnosť ako sa prebojovať do Európy. Je to krásna súťaž a chceli sme v nej hrať o celkový triumf.“

„Myslím si, že sme v tomto zápase mohli vidieť z našej strany veľa pozitív. Vytvorili sme si dostatok šancí, aby sme zápas mohli rozhodnúť v náš prospech. Ak však inkasujete v takomto stretnutí po dvoch štandardkách, tak sa zákonite dostanete do veľkých problémov.“

Vypadnutie z Európskej ligy znamená pre Arsenal i Artetu veľmi veľa. Kanonieri zrejme stratili poslednú šancu, ako sa prebojovať do nasledujúcej sezóny Ligy majstrov.

Navyše na Emirates Stadium začala po nástupe Artetu po dlhom čase vládnuť pozitívna atmosféra. Kanonieri začali kalendárny rok 2020 bez jedinej prehry a mohli teraz zaznamenať tri dôležité výhry v priebehu jednoho týždňa.

Španielskeho manažéra teraz čaká veľmi náročná misia. Zdvihnúť nalomené sebavedomie kádra po veľmi bolestivej prehre a pokúsiť sa vybojovať si miestenku v Lige majstrov cez ligovú súťaž.

Kanonieri hrajú ešte aj v FA Cup-e, ale aj prípadný triumf v tejto domácej pohárovej súťaži by bol slabou náplasťou na štvrtú sezónu za sebou bez účasti v Lige majstrov.

Bude to pre Artetu a jeho realizačný tím veľký test a on to dobre vie. „Som ten, kto musí zdvihnúť sebavedomie hráčov. Je to moja práca,“ povedal. „Je to teraz moja prvá úloha. Musíme sa z toho rýchlo otriasť, aj keď je to veľmi bolestivý večer.“

Má však severolondýnsky klub na to, aby sa v dohľadnom čase vrátil medzi elitné kluby v Európe? Na odpoveď na túto otázku si ešte budeme musieť nejaký ten čas počkať...


Značky
ArsenalArteta

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.