Najdlhšie série bez prehry od štartu každej sezóny Premier League

Liverpool v tejto sezóne nenašiel premožiteľa v prvých 25 ligových kolách. Ako to vyzeralo v predchádzajúcich sezónach anglickej najvyššej súťaže?

Najdlhšie série bez prehry od štartu každej sezóny Premier League

1992/93 IPSWICH TOWN, 8 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 16.

Prvá prehra: Oldham 4:2 Ipswich, 19. september 1992

Nováčik najvyššej súťaže Ipswich odohral prvých osem duelov sezóny bez jedinej prehry, ale až v šiestich z nich remizoval. Po prvej prehre na ihrisku Oldhamu však pokračoval v dobrej forme a na konci januára bol na výbornej štvrtej priečke. Potom ale prišla séria trinástich zápasov bez výhry. Čiernym koňom súťaže sa napokon stal ich veľký rival z východu Anglicka Norwich City, ktorý sezónu ukončil na tretej priečke.

1993/94 COVENTRY CITY, 8 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 11.

Prvá prehra: Coventry City 0:2 Leeds United, 25. september 1993

Coventry začalo sezónu excelentnou výhrou 3:0 nad Arsenalom a potom neprehralo ďalších sedem duelov. Po troch prehrách v štyroch stretnutiach rezignoval manažér Bobbie Gould a jeho nástupca Phil Neil napokon klub priviedol ku konečnej jedenástej priečke.

1994/95 NOTTINGHAM FOREST a NEWCASTLE UNITED, 11 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: Forest 3., Newcastle 6.

Prvé prehry: Nottingham Forest 2:0 Blackburn Rovers, 29. október 1994, Manchester United 2:0 Newcastle United, 29. október 1994

Jedenásťzápasová séria bez prehry odštartovala skvelú sezónu nováčika z Nottinghamu, ktorý napokon skončil na tretej priečke. Bolo to vôbec najvyššie umiestnenie nováčika v anglickej Premier League. Okrem začiatku sezóny mali Forest aj silný záver sezóny, keď tiež neprehrali posledných 11 zápasov a z toho až 9 vyhrali.

Útočne ladený Newcastle bol jedným z favoritov na zisk ligového titulu, ale potom prišiel predaj Andyho Colea do Manchesteru United a v druhej polovici sezóny sa straky zosunuli na konečnú šiestu priečku.

1995/96 NOTTINGHAM FOREST, 12 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 9.

Prvá prehra: Blackburn Rovers 7-0 Nottingham Forest, 18. november 1995

Forest odohrali ďalšiu veľmi slušnú sezónu a to aj napriek tomu, že predali svojho hviezdneho útočníka Stana Collymorea. Ich séria úvodných zápasov bez prehry sa skončila zahanbujúcou prehrou 0:7 na pôde Blackburnu Rovers. V lige potom podávali nevyrovnané výkony, ale v darilo sa im v Európe, keď sa prebojovali až do štvrťfinále Pohára UEFA.

1996/97 MANCHESTER UNITED, 9 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Newcastle United 5:0 Manchester United, 20. október 1996

Ďalšia séria bez prehry, ktorá bola ukončená debaklom. Newcastle nasúkal v domácom prostredí diablom päť gólov. V ďalšom zápase dokonca United inkasoval až šesť gólov pri prehre 3:6 so Southamptonom. Napriek tomu so ziskom iba 75 bodov dokázali diabli získať svoj druhý titul za sebou.

1997/98 ARSENAL, 12 ZÁPASOVKonečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Derby County 3:0 Arsenal, 1. december 1997

Prvá sezóna Arsenalu pod vedením Arsena Wengera. Prvá prehra kanonierov na Pride Parku odštartovala sériu troch prehier v štyroch odohraných stretnutiach. Desať víťazných zápasov za sebou v priebehu marca až mája znamenala prvý titul pre kanonierov a Wenger sa stal prvým zahraničným manažérom, ktorému sa to podarilo.

1998/99 ASTON VILLA, 12 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 6.

Prvá prehra: Aston Villa 2:4 Liverpool, 21. november 1998

Výborná sezóna pre Villans, ktorá však zostala v tieni zisku treble Manchesteru United. Prvá prehra prišla až na konci novembra a na Vianoce bola Villa stále na prvej priečke. A to aj bez Dwighta Yorkea, ktorý na začiatku sezóny odišiel k červeným diablom. V januári však Villans prehrali až sedem z 8 zápasov a sezónu ukončili na šiestej priečke. 

1999/00 MANCHESTER UNITED, 9 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Chelsea 5:0 Manchester United, 3. október 1999

Nebola to taká famózna sezóna ako rok dozadu, ale v lige tím Sira Alexa Fergusona dominoval ako nikdy predtým. Nazbieral 91 bodov, o 18 viac ako vicemajster z Arsenalu - v oboch prípadoch išlo o rekordy súťaže. V lige diabli prehrali iba trikrát a posledných 11 zápasov sezóny vyhrali.

2000/01 LEICESTER, 8 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 13.

Prvá prehra: Leicester City 0:3 Manchester United, 14. október 2000

Prekvapujúca séria líšok pod vedením Petra Taylora znamenala, že Leicester bol ešte na začiatku októbra lídrom ligovej tabuľky. Stalo sa tak vôbec prvýkrát od roku 1963. Forma líšok bohužiaľ postupne upadala, keď Leicester prehral až deväť z posledných 10 zápasov sezóny a zosunul sa až do druhej polovice tabuľky.

2001/02 LEEDS UNITED, 11 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 5.

Prvá prehra: Sunderland 2:0 Leeds United, 18. november 2001

Leeds pod vedením Davida O’Learyho investoval do posíl vo veľkom a ligu viedol väčšinu prvej polovice sezóny. Potom prišla šokujúca prehra v FA Cup-e s Cardiffom, ktorá naštartovala dvojmesačné obdobie bez jedinej výhry. O titul tak napokon bojovali úplne iné kluby.

2002/03 LIVERPOOL, 12 ZÁPASOVKonečné umiestnenie: 5.

Prvá prehra: Middlesbrough 1:0 Liverpool, 9. november 2002

Červení vstupovali do sezóny ako vicemajster, v tíme mali čerstvého víťaza Ballon d’Or Michaela Owena a fanúšikovia tak snívali o prvom titule v Premier League. Počiatočné delírium sa však zmenilo na totálnu katastrofu. Po novembrovej prehre na pôde Middlesbrough prišla ešte sedemzápasová víťazná séria, ale v nasledujúcich 11 stretnutiach už červení nevyhrali ani raz.

2003/04 ARSENAL, 38 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: žiadna

V klube boli hviezdne mená ako Thierry Henry, Patrick Vieira či Dennis Bergkamp. Bola to jednoducho najlepšia zostava kanonierov v celej histórii Premier League. Arsene Wenger to dokázal využiť na sto percent a jeho zverenci počas celej sezóny nenašli premožiteľa. Odvtedy je tento tím označovaný ako "The Invincibles".

2004/05 ARSENAL, 9 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 2.

Prvá prehra: Manchester United 2:0 Arsenal, 24. október 2004

Arsenal začal sezónu presne tam, kde ju v predchádzajúcej sezóne ukončil - vyhral až osem z deviatich úvodných ligových duelov. Iba jeden zápas im chýbal, aby sa dostali na métu 50 zápasov Premier League bez prehry za sebou. To im však pokazila prehra na Old Trafford - zápas označovaný ako "Pizzagate" po tom, čo v tuneli hodil Cesc Fabregas kúsok pizze do tváre Sira Alexa Fergusona. Napokon však v sezóne triumfovala Chelsea s rekordným ziskom 95 bodov.

2005/06 CHELSEA, 11 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Manchester United 1:0 Chelsea, 6. november 2005

Jose Mourinho komfortným spôsobom priviedol Chelsea k druhému ligovému titulu za sebou, keď hneď na úvod vyhral až 10 z 11 zápasov. Novembrová prehra s Manchesterom United bola napokon iba jednou z piatich v celej sezóne.

2006/07 ASTON VILLA, 9 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 11.

Prvá prehra: Liverpool 3:1 Aston Villa, 28. október 2006

Villans odštartovali sezónu pod vedením Martina O'Neilla veľmi dobre. V úvodných deviatich dueloch trikrát vyhrali a šesťkrát remizovali. Medzi novembrom a januárom však v jedenástich dueloch za sebou nedokázali vyhrať ani raz. Nakoniec z toho bola konečná jedenásta priečka. Bol to však dobrý odrazový mostík do ďalšej sezóny, v ktorej Villa skončila na výbornej šiestej priečke.

2007/08 ARSENAL, 15 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 3. 

Prvá prehra: Middlesbrough 2:1 Arsenal, 9. december 2007

Arsenal ochromil odchod hviezdneho Thierryho Henryho do Barcelony, ale aj tak mal až do decembrovej prehry s Middlesbrough na čele tabuľky náskok štyroch bodov na Manchester United. Wengerovi zverenci nezvládli kľúčové marcové zápasy na ihriskách Manchesteru United a Chelsea. Napokon ich v tabuľke preskočili práve tieto dva kluby, keď na prvý United v konečnej tabuľke stratili štyri body a na druhú Chelsea iba dva.

2008/09 LIVERPOOL, 10 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 2.

Prvá prehra: Tottenham Hotspur 1:0 Liverpool, 1. november 2008

Ďalší nevydarený boj Liverpoolu o titul v Premier League prišiel pod vedením Rafu Beniteza. V prvých 11 zápasoch sezóny červení vyhrali až deväťkrát. Navyše vyhrali aj desať z posledných 11 zápasov sezóny, ale ich 86 bodov bolo aj tak málo na Manchester United, ktorý získal svoj tretí titul za sebou.

2009/10 CHELSEA, 6 ZÁPASOVKonečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Wigan Athletic 3:1 Chelsea, 26. september 2009

Najdlhšia séria trvala iba šesť zápasov a Chelsea v rozlete šokujúco zastavil Wigan Athletic. Odplata prišla v poslednom kole sezóny, v ktorej modrí naložili Wiganu osem gólov. V tejto sezóne sa stalo až štyrikrát, že Chelsea strelila svojim súperom sedem alebo viac gólov.

2010/11 MANCHESTER UNITED, 24 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Wolverhampton Wanderers 2:1 Manchester United, 5. február 2011

Najdlhšia séria bez prehry od Invincibles zastavila šokujúca prehra s poslednými Wolves po víťaznom zásahu Kevina Doylea. United prehrali v tejto sezóne iba štyrikrát, ale veľmi ich zarmútila hlavne prehra 1:3 s Barcelonou vo finále Ligy majstrov.

2011/12 MANCHESTER CITY, 14 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Chelsea 2:1 Manchester City, 12. december 2011

Jedna z najfamóznejších sezón Premier League, ktorá zároveň odštartovala novú éru Manchesteru City. Citizens odštartovali sezónu perfektne a ich rozlet zastavila až v polovici decembra londýnska Chelsea. Potom prišli tri zakopnutia na konci marca a začiatku apríla a do hry o titul sa vrátili diabli. O prvom titule pre City napokon rozhodli záverečné sekundy posledného kola, v ktorom belasí museli otáčať výsledok s Queens Park Rangers. Citizens napokon v tabuľke predbehli United iba lepším celkovým skóre...

2012/13 MANCHESTER CITY, 15 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 2.

Prvá prehra: Manchester City 2:3 Manchester United, 9. december 2012

Zdalo sa, že City obháji svoj premiérový titul v Premier League, potom však prišla domáca prehra v manchesterskom derby. United napokon sezónu ovládli s náskokom jedenástich bodov pred svojim mestským rivalom.

2013/14 EVERTON, 6 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 5.

Prvá prehra: Manchester City 3:1 Everton, 5. október 2013

Everton odštartoval sezónu pod Robertom Martinezom slušne. Martinez na lavičke po 11 rokoch nahradil Davida Moyesa, ktorý sa presunul do Manchesteru United. Napokon z toho bola pre karamelky solídna piata priečka.

2014/15 CHELSEA, 14 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Newcastle United 2:1 Chelsea, 6. december 2014

Chelsea v druhej sezóne pri druhom pôsobení Joseho Mourinha na lavičke modrých získali v lete Diega Costu a Cesca Fabregasa. Prvýkrát prehrala až v decembri a na čele tabuľky mala vtedy šesťbodový náskok. Potom prehrala už iba dvakrát a získala tretí titul v Premier League pod vedením portugalského manažéra.

2015/16 LEICESTER, 6 ZÁPASOVKonečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Leicester City 2:5 Arsenal, 26. september 2015

Leicester začal sezónu sériou šiestich zápasov bez prehry, ale vtedy asi nikto nečakal, že líšky napokon aj získajú ligový titul. V tíme líšok žiaril skvelý Jamie Vardy a napokon z toho bol jeden z najväčších športových príbehov histórie. Leicester s prehľadom môžeme označiť ako najprekvapujúcejší klub, ktorý kedy triumfoval v Premier League. 

2016/17 TOTTENHAM HOTSPUR, 12 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 2.

Prvá prehra: Chelsea 2:1 Tottenham Hotspur, 26. november 2016

Dvojročná perióda, v ktorej boli Spurs favoritom na zisk ligového titulu. Spurs v prvých 12 zápasoch sezóny šesťkrát vyhrali a šesťkrát remizovali. V konečnej tabuľke však zaostali za Chelsea Antonia Conteho o sedem bodov.

2017/18 MANCHESTER CITY, 22 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 1.

Prvá prehra: Liverpool 4:3 Manchester City, 14. január 2017

City valcovalo jedného súpera za druhým až do ich januárovej prehry na Anfielde. Bol to zápas, ktorý odštartoval veľkú rivalitu oboch klubov, ktorá pokračovala aj v nasledujúcej sezóne. Citizens už prehrali iba v jednom ďalšom zápase a titul v Premier League získali s rekordným počtom 100 bodov.

2018/19 LIVERPOOL, 20 ZÁPASOV


Konečné umiestnenie: 2.

Prvá prehra: Manchester City 2:1 Liverpool, 3. január 2019

Iba Liverpool v tejto sezóne a Chelsea v prvej Mourinhovej sezóne prehrali v celej jednej sezóne Premier League iba v jednom zápase. Stále to červeným nestačilo na prvý titul v Premier League, keď Citizens vyhrali všetkých 14 posledných zápasov sezóny. Všetko mohlo byť inak, ak by John Stones nezabránil gólu Liverpoolu na Etihad Stadium zákrokom na bránkovej čiare iba o niekoľko centimetrov.

2019/20 LIVERPOOL, 25 ZÁPASOV - pokračuje


Konečné umiestnenie: ?

Prvá prehra: žiadna

Liverpool je v aktuálnej sezóne jednoznačným lídrom súťaže, na druhý Manchester City má náskok 22 bodov a už iba zázrak by ich mohol obrať o vysnívaný prvý ligový titul v Premier League. Otázkou však zostáva, či sa z červených napokon stanú aj druhý Invincibles.


Značky
Premier League

Mohlo by vás zaujímať

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.