Chelsea sa dohodla s Ajaxom na prestupe Hakima Ziyecha

Chelsea sa dohodla s Ajaxom na prestupe Hakima Ziyecha

Chelsea na začiatku júla posilní 26-ročný marocký krídelník Ajaxu Amsterdam Hakim Ziyech za čiastku 33 miliónov libier. Holandský klub môže získať ďalších 3,3 milióna libier na bonusoch.

DOxxbet kasino attila vegh

O Ziyecha, ktorý v tejto sezóne v drese Ajaxu zaznamenal 8 gólov a 21 asistencií v 29 odohraných zápasoch, mal londýnsky klub záujem už počas januára, ale holandský klub si hráča chcel ponechať v kádri až do leta.

Manažér modrých Frank Lampard sa tak konečne dočká svojej prvej posily od jeho príchodu na lavičku západolondýnskeho klubu.

Holandský denník De Telegraaf v stredu uviedol, že medzi klubmi už existuje verbálna dohoda a pravému krídelníkovi, ktorý vie zahrať aj na pozícii desiatky, tak nič nebráni k príchodu do Premier League.

Marocký reprezentant prišiel do Ajaxu v auguste 2016 za 11 miliónov eur a iba v lete podpísal s lídrom holandskej najvyššej súťaže nový kontrakt do leta 2022.

Celkovo za Ajax odohral 160 stretnutí s bilanciou 48 gólov a 82 asistencií. Maroko reprezentoval v 32 zápasoch, v ktorých zaznamenal 12 presných zásahov.

Zo Stamford Bridge v lete odíde Pedro, ktorému končí kontrakt a otázna je aj budúcnosť 31-ročného Williana, ktorému tiež končí kontrakt, ale odmieta podpísať iba jednoročnú zmluvu.

Modrí sa tiež zaujímajú o Jadona Sancha z Borussie Dortmund a gólmana Ajaxu Andreho Onanu.


Zdieľanie článku

Komentáre