Prečo letný odchod Paula Pogbu z Manchesteru United dáva zmysel

Paul Pogba túži opustiť Manchester United pretože cíti, že má na to, aby si zahral na vyššej úrovni. Väčšina fanúšikov červených diablov už prijala fakt, že francúzsky reprezentant opustí Old Trafford už nasledujúce leto, uviedol reportér Sky Sports News Kaveh Solhekol.

Prečo letný odchod Paula Pogbu z Manchesteru United dáva zmysel

Pogba už počas júna minulého roka dal jednoznačne najavo, že chce Old Trafford opustiť, pretože hľadá nové výzvy.

Odvtedy sa toho veľa nestalo, ale je zrejmé, že United minulé leto premeškal najlepšiu chvíľu na predaj Pogbu. V tejto sezóne totiž pre rôzne zranenia či choroby odohral iba osem zápasov.

United chcelo počas minulého leta za hráča 150 miliónov libier a za takú čiastku ho nechcel ani Real Madrid. Španielsky veľkoklub pritom do nových posíl investoval celkovo 300 miliónov a za tieto peniaze získal Edena Hazarda, Luku Jovica, Edera Militaa a Ferlanda Mendyho.

Neskôr Real ponúkol za Francúza 26 miliónov libier plus Jamesa Rodrigueza, čo United okamžite odmietol.

Real pôjde po Pogbovi aj nasledujúce leto a jeho vyjednávacia pozícia bude lepšia ako pred 12 mesiacmi. Francúzovi na Old Trafford končí o rok kontrakt, hoci United majú opciu na jej jednoročné predĺženie.

Budúci mesiac bude mať hráč 27 rokov a absolútne nič nenasvedčuje tomu, že by chcel s diablami podpísať nový kontrakt. Aj preto je jasné, že pre United prišiel najvyšší čas zbaviť sa ho.

Jeho odchod z klubu však nebude jednoduchou záležitosťou. Je tu iba pár klubov, ktoré si ho môžu dovoliť a to ešte nehovoríme o mzde a požiadavkách jeho agenta Mina Raiolu.

O hráča sa minulý rok zaujímal aj taliansky Juventus, ten však najprv bude musieť predávať a otázna je aj budúcnosť manažéra Maurizia Sarriho pri tíme.

Bola to veľká sláva, keď sa pred štyrmi rokmi Pogba vrátil z Juventusu do United za rekordných 89 miliónov libier. Pôsobenie hráča na Old Trafford však veľké očakávania nenaplnilo a dá sa označiť za veľké sklamanie.

Pogba sa mal stať hlavným stavebným kameňom nového United. Realita je však taká, že triumfy v Ligovom pohári a Európskej lige boli zrejme aktuálnym maximom tohto klubu.

Dobrá stránka celej veci? United teraz majú Bruna Fernandesa a nech sa deje čo chce, tak určite za Pogbu získajú viac ako keď hráč v roku 2012 odišiel do Juventusu úplne zadarmo.Mohlo by vás zaujímať

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Reštart anglickej Premier League je naplánovaný na 17. júna. V tento deň by sa mali odohrať dve ligové dohrávky - Manchester City vs Arsenal a Aston Villa vs Sheffield United.

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Vláda schválila ďalšiu fázu reštartu súťaže, ktorá zahŕňa kontaktný tréning v 12-členných skupinách.