Koniec letného transferového okna sa vracia na prelom augusta a septembra

Experiment so skorším uzavretím letného transferového okna sa skončil po dvoch sezónach. Kluby Premier League si odhlasovali, že letné transferové okno sa opäť bude uzatvárať ako v ostatných najväčších európskych ligových súťažiach.

Koniec letného transferového okna sa vracia na koniec augusta

„Na dnešnom stretnutí akcionárov klubov Premier League sme hlasovali za prijatie zmeny dátumu uzávierky letného transferového okna pre sezónu 2020/21,“ uviedlo oficiálne vyhlásenie Premier League.

Znamená to, že už nasledujúcu sezónu sa letné transferové okno uzavrie až v utorok 1. septembra o 18:00 stredoeurópskeho času (31. augusta je v Británii štátny sviatok), pričom nová sezóna sa začína v sobotu 8. augusta.

V roku 2017 si kluby Premier League odhlasovali, že letné prestupy sa uzavrú deň pred štartom novej sezóny. Ostatné krajiny ich však nenasledovali a mali transferové okno otvorené až do konca augusta.

Manažéri anglických klubov sa sťažovali, že sú v nevýhode, keďže hráči z ich klubov mohli do európskych tímov odchádzať až do konca augusta, ale kluby Premier League už nemali šancu získať náhradu, keďže v tom istom období už nemohli nakupovať.

Pri hlasovaní pred dvoma rokmi boli proti návrhu iba Manchester United, Manchester City, Crystal Palace, Watford a Swansea.

Nový výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters sa pre Sky Sports News vyjadril, že vystúpenie Británie z Európskej únie mohlo byť rozhodujúcim faktorom pri zmene dátumu ukončenia transferového okna.

„Imigračný systém sa bude meniť a v lete tak príde posledné transferové okno, v ktorom bude možný slobodný pohyb hráčov s rovnakými pravidlami ako doteraz. Kluby tak získajú dlhší priestor na prestupy hráčov a chcú to naplno využiť,“ povedal Masters.


Značky
Premier League

Mohlo by vás zaujímať

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Reštart anglickej Premier League je naplánovaný na 17. júna. V tento deň by sa mali odohrať dve ligové dohrávky - Manchester City vs Arsenal a Aston Villa vs Sheffield United.

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Vláda schválila ďalšiu fázu reštartu súťaže, ktorá zahŕňa kontaktný tréning v 12-členných skupinách.