Jurgen Klopp bude zápas so Shrewsbury sledovať na notebooku

Opakovaný zápas štvrtého kola FA Cup-u bude nemecký manažér Liverpoolu Jurgen Klopp sledovať na notebooku. Mužstvo bude viesť tréner výberu do 23 rokov Neil Critchley.

Jurgen Klopp bude zápas so Shrewsbury sledovať na notebooku

Hráči prvého tímu si užívajú zimnú prestávku a tak večer na Anfielde ani jeden z nich do zápasu nezasiahne.

Critchley sa vyjadril, že Klopp mu bude môcť zavolať v polčasovej prestávke, podobne ako tomu bolo v decembri vo štvrťfinále Carabao Cup-u proti Aston Ville.

„Z ihriska sme vtedy v polčase schádzali s myšlienkou 'hrali sme veľmi dobre, ale prehrávame 0:4'. Samozrejme za takéhoto stavu vám musí v hlave vŕtať, či ste všetko spravili dobre alebo by ste niečo mali zmeniť.“

„Takže keď vám potom manažér zavolá 'nič nemeň, počínate si veľmi dobre', tak všetky pochybnosti zmiznú a môžete túto správu odovzdať hráčom.“

„V tom momente to pomohlo úplne každému. Táto možnosť tu je aj v utorok, ale je to samozrejme na Kloppovi.“

„Neskutočne dokáže podporiť mladých hráčov. Aj keď tu s nami nie je, tak cítime jeho podporu,“ dodal Critchley.

Liverpool nastúpi v podobnej zostave ako proti Villans - priemerný vek základnej jedenástky bol vtedy 19 rokov a 182 dní.

Otázny je iba štart ľavého obrancu Yassera Larouciho, ktorý si zahral na pôde Shrewsbury.

Očakáva sa, že zo Shrewsbury príde na Anfield okolo 5 000 fanúšikov. Ak dokážu ich miláčikovia domácich mladíkov poraziť, tak v piatom kole by si zahrali ďalší veľký duel proti londýnskej Chelsea.

Manažér Sam Ricketts zrejme pošle na ihrisko rovnaký tím ako v prvom stretnutí. Nové posily Conora McAlenyho, Kaynea Ramsayho a Harryho Burgoyneho však ešte k dispozícii mať nebude.

Zaujímavé štatistiky


Liverpool hostí Shrewsbury na svojom ihrisku vôbec prvýkrát. Dvakrát si červení so Shrewsbury zahrali v štvrtom kole FA Cup-u, ale na ich ihrisku. Vo februári 1996 vyhrali červení 4:0 a 26. januára 2020 sa zrodila remíza 2:2.

Vo všetkých súťažiach odohralo Shrewsbury 28 zápasov na ihriskách tímov z najvyššej anglickej súťaže. V týchto stretnutiach vyhralo iba raz (1 výhra, 3 remízy, 24 prehier). V auguste 2014 dokázalo poraziť Leicester City v Ligovom pohári 1:0.

Liverpool vyhral iba v jednom z posledných 5 domácich zápasov FA Cup-u proti tímom mimo Premier League (1 výhra, 3 remízy, 1 prehra). Až tri z týchto duelov skončilo bezgólovým rezultátom.

Shrewsbury bude 99-tym anglickým klubom vo všetkých súťažiach, ktorý si zahrá na Anfielde. Zároveň prvým novým anglickým súperom od januára 2008, kedy červení hrali proti Havant & Waterlooville. Iba osem z predchádzajúcich 98 súperov dokázalo vo svojom prvom zápase na pôde Liverpoolu zvíťaziť. Naposledy sa to podarilo Wimbledonu v marci 1987.

Všetky opakované zápasy 4. kola FA Cup-u


20:45 Birmingham - Coventry
20:45 Cardiff - Reading
20:45 Derby County - Northampton
20:45 Liverpool - Shrewsbury
21:05 Oxford - Newcastle
5.2. 20:45 Tottenham - Southampton


Značky
FA CupLiverpool

Mohlo by vás zaujímať

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.