Sporting Lisabon a Manchester United sa dohodli na prestupe Bruna Fernandesa

Sporting Lisabon a Manchester United sa dohodli na prestupe Bruna Fernandesa

Manchester United zaplatí za záložníka portugalskému klubu 55 miliónov eur (46,5 milióna libier). Na bonusoch podľa výkonov hráča bude môcť Sporting získať ďalších 25 miliónov eur (21,2 milióna libier).

United sa ešte s 25-ročným záložníkom nedohodol na osobných podmienkach prestupu, ale podľa portálu Guardian by už malo ísť iba o formalitu. Fernandes podpíše s diablami štyri a pol ročný kontrakt s opciou na ďalší rok.

Bonus vo výške 15 miliónov eur môže Sporting získať za odohrané zápasy v domácej ligovej súťaži a v Lige majstrov. Ďalších 10 miliónov eur môže zinkasovať ak Fernandes dosiahne mimoriadne osobné míľniky.

Príchod Fernandesa je veľmi dobrou správou pre manažéra Oleho Gunnara Solskjara. Nór má dlhodobo zraneného Scota McTominaya a za posledných dvanásť mesiacov z klubu odišla aj dvojica Marouane Fellaini a Ander Herrera, za ktorých neprišla žiadna náhrada.

Fernandes je portugalským reprezentantom, ktorý v tejto sezóne vsietil 14 gólov v 28 odohraných zápasoch za klub i reprezentáciu. Vo veku 17 rokov prestúpil z Boavisty do talianskej Novary, keď v prvom tíme v Portugalsku neodohral ani jeden zápas. V nasledujúcej sezóne prestúpil do Udinese, kde odohral tri sezóny a 12 mesiacov si zahral aj v Sampdorii.

Fernandes sa vrátil do Portugalska v roku 2017, keď do Sportingu prestúpil za 8,5 milióna eur. So Sportingom dvakrát získal portugalský ligový pohár Taça de Liga a v minulej sezóne aj portugalský pohár Taça de Portugal.

Na konte má 19 reprezentačných štartov s bilanciou dvoch strelených gólov. Medzi seniormi debutoval v novembri 2017 v priateľskom zápase proti Saudskej Arábii. Bol členom základnej jedenástky, ktorá zdolala Holandsko v minuloročnom finále Ligy národov.

Manchester United aktuálne stráca v ligovej tabuľke šesť bodov na štvrtú Chelsea. Zároveň postúpil do piateho kola FA Cup-u, semifinále Carabao Cup-u a zahrá si aj vyraďovačku Európskej ligy.


Zdieľanie článku

Komentáre