V 23.kole Premier League zakopla celá top šestka, okrem Liverpoolu

Cez víkend jeden či viac bodov stratili Manchester City, Chelsea, Manchester United, Tottenham, Arsenal, ale aj tretí Leicester.

Ďalší dôležitý krok k prvému titulu v Premier League spravil Liverpool, ktorý doma zdolal Manchester United a práve pred diablami majú červení v tabuľke náskok neuveriteľných 30 bodov.

Náskok zverencov Jurgena Kloppa pred druhým Manchesterom City sa zvýšil už na 16 bodov a to majú červení ešte k dispozícii dohrávku na ihrisku kladivárov z West Hamu.

Manchester United prehral až 9 z ostatných 16 zápasov Premier League na ihriskách súperov a až v 8 z týchto stretnutí nedokázal streliť ani jeden gól.

Liverpool sa stal prvým tímom od sezóny 2001/02, ktorý dokázal v sezóne skórovať v prvých 22 zápasoch sezóny Premier League. Vtedy sa to podarilo Arsenalu, ktorý napokon skóroval v každom zápase v sezóne a získal titul.

Červení si zároveň udržali už siedmy čistý štít v Premier League za sebou, čo sa im podarilo prvýkrát od decembra 2006.

Citizens nezvládli duel proti Crystal Palace, v ktorom prehrávali gólom Tosuna, ale dokázali skóre zápasu otočiť dvoma gólmi Aguera v priebehu piatich minút. Zo zápasu však napokon vydolovali iba bod po vlastnom góle Fernandinha z 90. minúty.

Manchester City inkasoval počas tejto sezóny 12 gólov v 12 ligových zápasoch na Etihad Stadium. To je rovnaký počet ako inkasovali pred domácim publikom počas celej minulej sezóny.

Navyše belasí doma inkasovali ako prvý až v šiestich z ostatných deviatich domácich zápasov, čo je rovnaký počet ako v prvých 60 zápasoch pod vedením Pepa Guardiolu.

Zaváhal aj tretí Leicester, ktorý nezvládol duel na ihrisku Burnley a to aj napriek tomu, že v zápase viedol. Clarets však v druhom polčase skóre zápasu otočili a spravili významný krok k záchrane.

Burnley už v Premier League odohralo 77 duelov, v ktorých po prvom polčase prehrávalo a iba tretíkrát sa im podarilo napokon v zápase zvíťaziť. Všetky tri zápasy odohrali na domácom Turf Moor - okrem Leicesteru tiež zdolali Spurs (4:2) v máji 2010 a Everton (2:1) v marci 2018.

Líškam sa naopak prestalo dariť. Od prehry s Manchesterom City (21.12.2019) prehrali zverenci Brendana Rodgersa až štyri z posledných šiestich zápasov v Premier League. To je dvojnásobný počet ako v prvých 17 zápasoch sezóny (12 výhier, 3 remízy, 2 prehry).

Chelsea prehrala na pôde Newcastle gólom v posledných sekundách stretnutia. Celkovo už majú modrí na konte osem prehier, čo je rovnaký počet ako za celú sezónu 2018/19.

Na St James' Park sa im výrazne nedarí, keď z ostatných 7 duelov v Premier League na ihrisku strák prehrali až päť (1 výhra, 1 remíza).

Ani Tottenham Joseho Mourinha si nepripísal plný počet bodov a kohúti nevyhrali už v štvrtom stretnutí za sebou. Na pôde Watfordu hrali bez gólov a neskórovali už v troch zápasoch Premier League za sebou. To sa im stalo prvýkrát od novembra 2013.

Výsledok 0:0 sa v ligovom zápase Tottenhamu nezrodil v 93 predchádzajúcich stretnutiach kohútov, čo je druhá najdlhšia takáto séria v súťaži. Rekord drží Manchester United, ktorý sa bezgólovému duelu vyhol v 114 zápasoch v sérii, ktorá skončila v máji 2002.

Ani sused kohútov londýnsky Arsenal sa nevyhol zakopnutiu, keď doma uhral iba bod so Sheffieldom United a to v zápase ešte sedem minút pred koncom viedol o gól.

Arsenal už v tejto sezóne stratil 13 bodov v zápasoch Premier League, v ktorých viedol. To je rovnaký počet ako za celú sezónu 2018/19.

Kanonieri v tejto sezóne už jedenásťkrát remizovali. V jednej sezóne mali na konte viac remíz iba v sezóne 2008/09 a to dvanásť.