Skvelý Aguero prekonal rekordy Henryho i Shearera

Skvelý Aguero prekonal rekordy Henryho i Shearera

Hviezdu Manchesteru City Sergia Aguera už môžeme označiť za legendu Premier League.

DOxxbet kasino attila vegh

Argentínčan v ligovom zápase proti Aston Ville zaznamenal hat-trick a so 177 gólmi tak prekonal rekord Thierryho Henryho (175). Stal sa z neho historicky najlepší strelec Premier League zo všetkých zahraničných hráčov.

Aguero svojich 177 gólov nastrielal v 255 odohraných dueloch. Henry na 175 gólov potreboval v drese Arsenalu odohrať 258 zápasov.

Zakončovateľ Manchesteru City zároveň prekonal rekord Alana Shearera v počte hat-trickov. Na svojom konte už má dvanásť takýchto zápisov.

Aguerova bilancia je o to obdivuhodnejšia, že do Anglicka sa z Atletica Madrid presunul až vo veku 23 rokov.

Ak zoberieme do úvahy aj anglických hráčov, tak Aguero je aktuálne na piatej priečke najlepších strelcov súťaže.

Jednoznačným lídrom je Alan Shearer s 260 presnými zásahmi v dresoch Southamptonu, Blackburnu a Newcastle, vrátane 11 hat-trickov.

Pred Aguerom je ešte trojica Wayne Rooney (Manchester United, Everton - 208), Andy Cole (Newcastle United, Manchester United, Blackburn Rovers, Fulham, Manchester City, Portsmouth, Sunderland - 187) a Frank Lampard (West Ham United, Chelsea, Manchester City - 177).

Argentínsky reprezentant má najlepší pomer vsietených gólov na zápas (0,69) zo všetkých hráčov, ktorí vsietili minimálne 100 gólov.


Zdieľanie článku

Komentáre