Gedson Fernandes je oficiálne hráčom Tottenhamu

Gedson Fernandes je oficiálne hráčom Tottenhamu

Žiadaný 21-ročný hráč Benficy Lisabon prichádza na sever Londýna na 18-mesačné hosťovanie.

Tottenham sa zároveň s Benficou dohodol, že v júli 2021 môže londýnsky klub záložníka získať na trvalý prestup za čiastku 42,76 milióna libier (50 miliónov eur). Fernandes bude v novom pôsobisku nosiť dres s číslom 30.

Produkt akadémie Benficy prvýkrát v prvom tíme debutoval iba v minulej sezóne a bol vyhlásený za najlepšieho mladého hráča portugalskej Primeira Ligy za mesiac august.

Sezónu ukončil ako ligový šampión. Pri 37 ligovom titule orlov nastúpil celkovo v 22 zápasoch. Celkovo v drese Benficy odohral 53 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých trikrát skóroval.

Reprezentačný dres Portugalska si na všetkých úrovniach od U15 obliekol viac ako 50-krát. V drese seniorskej reprezentácie debutoval v septembri 2018 v priateľskom zápase proti Chorvátsku a zahral si aj v októbri v ďalšom prípravnom zápase proti Škótsku.

V roku 2016 bol členom kádra na európskom šampionáte hráčov do 17 rokov, na ktorom napokon Portugalsko triumfovalo.

O hráča sa v tomto prestupovom okne okrem Tottehamu zaujímali aj ďalšie dva londýnske kluby - West Ham a Chelsea. Kladivári sa už dokonca predbežne dohodli s Benficou, ale hráč si napokon zvolil Tottenham, kde bude hrávať pod vedením svojho krajana Joseho Mourinha.

Fernandes je často opisovaný ako moderný záložník s obrovským potenciálom a tínedžer by sa v budúcnosti mohol stať veľkou oporou kohútov.


Zdieľanie článku

Komentáre