Arteta sa stal manažérom Arsenalu, čaká ho poriadna výzva

Arsenal podpísal so svojim bývalým hráčom tri a pol ročný kontrakt.

Arteta sa stal manažérom Arsenalu, čaká ho poriadna výzva

Španiel opustil pozíciu asistenta v Manchesteri City a nahradil na severe Londýna dočasného manažéra Freddieho Ljungberga, ktorý viedol tím v piatich stretnutiach po vyhadzove Unaia Emeryho na konci novembra.

„Je to pre mňa veľká česť,“ povedal Arteta po podpise kontraktu. „Arsenal je jeden z najväčších klubov na svete.“

„Musíme byť schopní bojovať o všetky veľké trofeje a to sme si ujasnili aj pri rozhovore s klubovými majiteľmi Stanom a Joshom Kroenkem.“

„Všetci vieme, že nás čaká veľa práce, ale som presvedčený, že to dokážeme. Som realista a je mi jasné, že k zmene nedôjde cez noc, ale v kádri máme množstvo talentovaných hráčov a veľa talentu nájdeme aj v našej akadémii.“

Ljungberg s tímom dosiahol iba jednu výhru, dvakrát sa zrodila remíza a dvakrát kanonieri ťahali za kratší koniec. Arsenal je aktuálne až na desiatej priečke tabuľky Premier League.

Arteta sa vracia do klubu, v ktorom medzi rokmi 2011 až 2016 odohral 150 zápasov. S klubom získal dva triumfy v FA Cup-e a dva triumfy v Community Shields.

Vedenie City a Pep Guardiola chceli, aby Arteta zostal na Etihad Stadium, ale ponuka z Arsenalu bola pre bývalého záložníka príliš lákavá.

„Stretli sme sa s viacerými top kandidátmi na pozíciu manažéra a Mikel je pre nás perfektnou voľbou,“ povedal futbalový riaditeľ kanonierov Raul Sanllehi.

„Mikel rozumie nášmu klubu a čo Arsenal znamená pre fanúšikov z celého sveta. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu a verím, že z nášho kádra dokáže vyťažiť maximum a podarí sa mu zachrániť túto sezónu.“

„Ďakujem tiež Freddiemu Ljungbergovi za jeho prácu a vodcovstvo. Spoločne s Perom Mertesackerom mali ťažkú úlohu v náročnej situácii. Freddie a Per sú dôležitou súčasťou rodiny Arsenalu.“


Značky
ArsenalArteta

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.