Mikel Arteta je favoritom na uvoľnenú manažérsku stoličku v Arsenale

Mikel Arteta je favoritom na uvoľnenú manažérsku stoličku v Arsenale

Zástupcovia Arsenalu sa v noci z nedele na pondelok stretli s Mikelom Artetom u neho doma, aby prediskutovali možnosti spolupráce.

DOxxbet kasino attila vegh

Výkonný riaditeľ kanonierov Vinai Venkatesham sa so Španielom stretol po ligovom zápase Manchesteru City na pôde Arsenalu, v ktorom Citizens zvíťazili jednoznačne 3:0.

37-ročný Arteta je aktuálne asistentom Pepa Guardiolu a podľa informácií britských médií je veľkým favoritom na nahradenie Unaia Emeryho, ktorého vedenie Arsenalu vyhodilo na konci novembra.

Manažér City Pep Guardiola sa vyjadril, že nebude brániť Artetovi v odchode z klubu, ak sa rozhodne belasých opustiť.

Po vysokej domácej prehre Arsenalu sa dočasný manažér Freddie Ljungberg vyjadril, že klub by mal veľmi rýchlo riešiť aktuálnu situáciu. Ljungberg zatiaľ viedol kanonierov v piatich zápasoch, v ktorých jeho zverenci dokázali vyhrať iba raz.

Kanonieri sú aktuálne až na deviatej priečke v Premier League, sedem bodov za štvrtou Chelsea. V sezóne 2019/20 vyhrali iba v piatich zo 17 odohraných ligových zápasov.

Bývalý záložník kanonierov Arteta, ktorý v rokoch 2011 až 2016 odohral v drese Arsenalu 149 duelov, bol spájaný s manažérskou pozíciou na Emirates aj po odchode Arsena Wengera. Klub sa napokon rozhodol pre angažovanie Emeryho.

Realizačný tím City posilnil v júli 2016, keď ukončil svoju aktívnu hráčsku kariéru.


Zdieľanie článku

Komentáre