Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Brendan Rodgers ukončil špekulácie ohľadom jeho možného odchodu do londýnskeho Arsenalu. S líškami podpísal nový 5,5-ročný kontrakt a na King Power Stadium by tak mal zotrvať až do leta 2025.

Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Bývalý manažér Liverpoolu a Celticu bol v hľadáčiku vedenia kanonierov po vyhodení Unaia Emeryho, ale Severný Ír sa už predtým vyjadril, že je v Leicesteri, ktorý je aktuálne na druhej priečke anglickej Premier League, veľmi šťastný a nevidí dôvod na odchod.

Rodgersov predchádzajúci kontrakt mal skončiť v lete 2022, ale uvoľňovacia klauzula v rámci tohto kontraktu ešte viac rozdúchala špekulácie ohľadom jeho odchodu z King Power Stadium.

„Keď som sa rozhodol odísť z Celticu do Leicesteru, bolo to preto, že som bol nadšený zo smerovania klubu a vedel som, že moje skúsenosti môžu Leicesteru na tejto ceste pomôcť,“ povedal Rodgers, ktorý klub prebral vo februári tohto roka.

„Chcel som pomôcť pri budovaní kádra Leicesteru smerom do budúcnosti. Mám k dispozícii výnimočný tím mladých hráčov, s ktorým je radosť pracovať.“

Meno 46-ročného manažéra sa spomínalo aj v súvislosti s nahradením Mauricia Pochettina v Tottenhame, neskôr však severolondýnsky klub siahol po Jose Mourinhovi.

Predseda Leicesteru Aiyawatt Srivaddhanaprabha sa vyjadril, že Rodgersove kvality sú "veľmi známe".

„Rovnako dôležitá je však pre nás aj Brendanova filozofia smerom k zavedeným hodnotám a kultúre klubu,“ dodal Srivaddhanaprabha.

„On a jeho realizačný tím veľmi dobre zapadli do našich štruktúr a pochopili naše priority.“

Leicester pod vedením Rodgersa vyhral 17 z 26 zápasov v Premier League.Mohlo by vás zaujímať

Zimné prestupové okno 2020: Príde Cavani do Premier League?

Zimné prestupové okno 2020: Príde Cavani do Premier League?

Najnovšie prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League.

Frank Lampard má prekvapujúci problém na brankárskom poste

Frank Lampard má prekvapujúci problém na brankárskom poste

Kepa Arrizabalaga, ktorý do Chelsea prišiel v auguste 2018 zo španielskeho Athletic Bilbao za obrovskú čiastku 72 miliónov libier, odvádza v tejto sezóne veľmi podpriemerné výkony.

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

Dve tretiny zimného prestupového okna je za nami a žiadne veľké prestupy sa v Anglicku zatiaľ nekonali. Za všetko hovorí fakt, že najdrahší prestup zrealizoval druholigový Fulham. Čo ešte môžeme od januára očakávať?