Chelsea môže v januári priviesť nové posily

Londýnsky klub uspel s odvolaním na športovom arbitrážnom súde a v zimnom transferovom okne 2020 už môže nakupovať.

Chelsea môže v januári priviesť nové posily

FIFA udelila vo februári Chelsea trest za nezrovnalosti pri prestupoch hráčov do 18 rokov zo zahraničia a zákazala západolondýnskemu klubu registrovať nových hráčov v letnom transferovom období 2019 a zimnom transferovom období 2020.

Klub sa však v apríli proti tomuto rozhodnutiu zo strany FIFA odvolal na športovom arbitrážnom súde a napokon aj s týmto odvolaním uspel, keď obdobie pre zákaz registrácie nových hráčov bolo skrátené na polovicu. Zároveň bola znížená aj udelená pokuta zo 600 na 300 tisíc švajčiarskych frankov.

Chelsea bola obvinená z viac ako 150 porušení pravidiel pri 69 hráčoch akadémie a detaily celého prípadu boli zverejnené na oficiálnej stránke FIFA.

Klub sa obhajoval, že väčšina z dotknutých hráčov iba do tímu prišla na skúšku a nehrala v oficiálne organizovaných zápasoch.

Napriek zákazu transferov prišiel v lete do tímu Mateo Kovacic z Realu Madrid za 40 miliónov libier, ktorý však v predchádzajúcej sezóne už v klube hosťoval.

Aj keď v lete z kádra odišiel tvorca hry Eden Hazard, Chelsea odštartovala novú sezónu pod vedením Franka Lamparda veľmi dobre a nový manažér dáva pravidelne šancu mladým hráčom.

Aktuálne je klub na štvrtej priečke v Premier League a pred šiestym Wolverhamptonom má náskok šiestich bodov.


Značky
Chelsea

Mohlo by vás zaujímať

Zimné prestupové okno 2020: Príde Cavani do Premier League?

Zimné prestupové okno 2020: Príde Cavani do Premier League?

Najnovšie prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League.

Frank Lampard má prekvapujúci problém na brankárskom poste

Frank Lampard má prekvapujúci problém na brankárskom poste

Kepa Arrizabalaga, ktorý do Chelsea prišiel v auguste 2018 zo španielskeho Athletic Bilbao za obrovskú čiastku 72 miliónov libier, odvádza v tejto sezóne veľmi podpriemerné výkony.

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

Dve tretiny zimného prestupového okna je za nami a žiadne veľké prestupy sa v Anglicku zatiaľ nekonali. Za všetko hovorí fakt, že najdrahší prestup zrealizoval druholigový Fulham. Čo ešte môžeme od januára očakávať?