Chelsea môže v januári priviesť nové posily

Chelsea môže v januári priviesť nové posily

Londýnsky klub uspel s odvolaním na športovom arbitrážnom súde a v zimnom transferovom okne 2020 už môže nakupovať.

FIFA udelila vo februári Chelsea trest za nezrovnalosti pri prestupoch hráčov do 18 rokov zo zahraničia a zákazala západolondýnskemu klubu registrovať nových hráčov v letnom transferovom období 2019 a zimnom transferovom období 2020.

Klub sa však v apríli proti tomuto rozhodnutiu zo strany FIFA odvolal na športovom arbitrážnom súde a napokon aj s týmto odvolaním uspel, keď obdobie pre zákaz registrácie nových hráčov bolo skrátené na polovicu. Zároveň bola znížená aj udelená pokuta zo 600 na 300 tisíc švajčiarskych frankov.

Chelsea bola obvinená z viac ako 150 porušení pravidiel pri 69 hráčoch akadémie a detaily celého prípadu boli zverejnené na oficiálnej stránke FIFA.

Klub sa obhajoval, že väčšina z dotknutých hráčov iba do tímu prišla na skúšku a nehrala v oficiálne organizovaných zápasoch.

Napriek zákazu transferov prišiel v lete do tímu Mateo Kovacic z Realu Madrid za 40 miliónov libier, ktorý však v predchádzajúcej sezóne už v klube hosťoval.

Aj keď v lete z kádra odišiel tvorca hry Eden Hazard, Chelsea odštartovala novú sezónu pod vedením Franka Lamparda veľmi dobre a nový manažér dáva pravidelne šancu mladým hráčom.

Aktuálne je klub na štvrtej priečke v Premier League a pred šiestym Wolverhamptonom má náskok šiestich bodov.


Zdieľanie článku

Komentáre