Marco Silva skončil na lavičke Evertonu

Portugalský manažér viedol karamelky od mája 2018. Jeho definitívna bodka za kariérou v Evertone bola stredajšia ligová prehra 2:5 v derby zápase na Anfielde.

Marco Silva skončil na lavičke Evertonu

Hlavný akcionár klubu Farhad Moshiri pricestoval do Liverpoolu vo štvrtok popoludní, aby Silvovi oznámil, že na manažérskej pozícii končí. 42-ročný manažér odovzdá klub svojmu nástupcovi na aktuálnej osemnástej, teda zostupovej priečke.

Moshiri už so Silvom o jeho budúcnosti v klube diskutoval po novembrovej domácej prehre s Norwichom, ale tentokrát to už portugalský manažér neustál a musí si pobaliť kufre.

Everton prehral až osem z ostatných 11 zápasov a po stretnutí s Liverpoolom sa Silva ohľadom svojej pozície v klube vyjadril: „Nie som správna osoba, ktorá by mala rozprávať o tejto situácii. Pýtate sa ma to po každom zápase, ale odpoveď vám neviem dať.“

Už v sobotu čaká Everton domáci duel s londýnskou Chelsea a klub dočasne prevzal Duncan Ferguson.

Favoritom na nahradenie Silvu je aktuálny manažér Shanghai SIPG Vitor Pereira, ale zvažuje sa aj príchod Davida Moyesa, ktorý je bez práce od leta 2018.

Fanúšikovia však na prípadný návrat 56-ročného škótskeho bývalého manažéra karameliek, ktorý v minulosti klub viedol až jedenásť rokov, nepozerajú práve s najväčším optimizmom.

Moyes v roku 2013 odišiel do Manchesteru United a neskôr viedol španielsky Real Sociedad. Potom zostúpil so Sunderlandom z Premier League a krátko pôsobil aj vo West Hame. Ani jedno z týchto pôsobení sa však nedalo považovať za úspech.

Moshiri kúpil majoritný podiel v Evertone vo februári 2016 a predčasné kopačky z klubu dostali už štyria manažéri - Roberto Martinez, Ronald Koeman, Sam Allardyce a teraz aj Silva.


Značky
EvertonSilva

Mohlo by vás zaujímať

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

32-ročný krídelník, ktorý od augusta 2013 obliekal dres Chelsea, podpísal s kanoniermi trojročný kontrakt.

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Nová sezóna anglickej najvyššej súťaže prinesie z dôvodu nahusteného programu po pandémii koronavírusu niekoľko zmien.

Premier League - letné transferové okno 2020

Premier League - letné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v letnom prestupovom období 2020.